Aybüke Pusat

Aybüke Pusat hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Ankara’lıdır ve 1995 yılının Şubat ayında Ankara’da doğmuştur. Boyu 1.72 cm, kilosu 49 burcu ise Balık’tır. Kendisinden büyük iki abisi vardır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunudur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü eğitimi alan Aybüke Pusat manken, balerin ve oyuncu kimlikleri ile tanınmaktadır. 2014 senesinde usta isim Kenan Işık tarafından sunulan Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmaya katılmıştır.

Aybüke Pusat Kısaca kariyeri, hayatı;

Geçirdiği bir kaza sonucu kaderi değişmiş ve dansa veda etmiştir. Arkadaşları tarafından sıkıntılarını unutması ve biraz da eğlenmesi için güzellik yarışmasına kayıt ettirilmiş, 2014 yılında Türkiye 3. güzeli seçilmiştir. Konservatuvar’da bale dersinde kalçasından sakatlanan güzel oyuncu 5 ay fizik tedavi görmüş ve ancak çareyi ameliyat olmakta bulmuştur. 2 sene danstan uzak kalmış iyileştiğinde ise günde 10 saat dans etmek onu epey zorlamış ve mutsuz olmaya başlamıştır. O dönemde yine arkadaşları tarafından Kim Milyoner Olmak İster yarışması için başvuru yapılmış ve yarışmaya katılmıştır. Yarışmadan 7.500 TL kazanmıştır. Kazandığı para ile Interrail’e gitmiş arkadaşları ile trenle tüm Avrupa’yı gezmiş, aldığı arabanın borcunu ödemiştir.

Yarışmanın ardından Medcezir dizisine başlayarak oyunculuk dersleri almış ve İstanbul’a taşınmıştır. En büyük hayali bir çiftlik sahibi olmaktır. Ayrıca her çeşit hayvana bakmak ve meyve sebze yetiştiriciliği ile uğraşmak istemektedir.


Oynadığı diziler;

2014 – Medcezir (Elif)
2015 – O Hayat Benim (Zeynep)
2015 – Beş Kardeş
2016 – Familya (Su Beyoğlu)
2017 – Söz (Bahar Kutlu Karasu)
2018 – Şahin Tepesi (Verda Özden)
2019 – Her Yerde Sen (Selin)

Ayrıca 2018 yılında vizyona giren Kapı isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda yer aldı ve filmde Nardin karakterini canlandırdı.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 2,2 milyon civarındadır. Maalesef çok merak edilen sevgilisi var mı? varsa kimdir sorularının cevaplarına henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz