Ata Artman

Ata Artman Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Derdim Var isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Genç oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri. Biyografi ve hayatı.

Ata Artman Kimdir?

Ata Artman tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Profesyonel oyunculuk kariyerine ilk olarak 2019 yılında rol aldığı Hekimoğlu isimli dizi ile başlamıştır. Daha sonra rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Ata Artman Nereli?

Ata Artman doğma büyüme aslen İstanbul’ludur.

Ata Artman Boyu, Kaç Yaşında?

Ata Artman 24 yaşında ve 1.85 boyundadır. Kilosu 76, burcu ise yay’dır.
Ata Artman54 jpg

Ata Artman Sevgilisi Kim?

Ata Artman’ın sevgiliside kendisi gibi oyuncudur. Sevgilisinin ismi Ela Pinto Öngör’dür. Henüz sevgilisi hakkında net bir bilgi mevcut değildir.

Oyunculuk kariyeri:

Yakışıklı oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini Hekimoğlu adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Ardından Bilmemek isim filmin oyuncu kadrosunda yer almıştır. 2023 yılında İyi Adamın 10 Günü isimli filmde rol alan Artman, filmde Nejat İşler, İlayda Alişan, Esra Ronabar, Şenay Gürler, Gözde Kaya, Erdal Yıldız, Nur Fettahoğlu, Barış Falay, Kaan Turgut, Kadir Çermik, Yurdaer Okur, Emre Erçil, İpek Türktan, Ayça Işıldar Ak, Lalizer Kemaloğlu, Can Girgin, Emrecan Karakurum ve Rıza Kocaoğlu gibi isimlerle birlikte oynamıştır.

En son ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Derdim Var isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Kuzey karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Ağlama Anne (2018)
Bilmemek (2019)
Hekimoğlu (2021)
İyi Adamın 10 Günü (2023)
Bir Derdim Var (Kuzey) (2023 – Kanal D)

Resmi instagram hesabı @ataartman ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz