Asu Falken

2

Asu Falken hakkında müzik severler tarafından bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı, biyografisi.

2017 yılında Yıkıldığın Yerde Kal isimli albümde Gönlümün Sultanısın, Sefamız Olsun, Yıkıldığın Yerde Kal Remix ve Yürü Kervanlarım isimli şarkıları seslendirmiştir.

Sanat hayatına oryantal olarak adım atan Asuhan Falken daha sonre assolist olarak sahne almaya başlamıştır. 22 yaşında iken dansözlüğe başlamış, 6 sene profesyonel olarak sahne almıştır. Bir süre sonra evlenmiş oryantalliğe ara vermiştir. Daha sonra sesinin güzel olması sebebi ile albüm yapmaya karar vermiştir. İlk albüm çalışması Sen Varsın Yar’ı Uğur Bayar ile gerçekleştirmiştir. Ardından tekrar ailevi sorunları nedeniyle sanat hayatına ara vermek zorunda kalmıştır.

Yaşantısını İstanbul’da sürdüren sanatçı uzun yıllar Almanya’da yaşamıştır. Bugüne kadar Almanya’da sayısız sahne çalışması yapan sanatçı Türkiye’de ise son dönemlerde sıkça bir çok bölgede sahne alarak sanat yaşamını sürdürmektedir. Çoğunlukla yurt dışında sahne almakta, İsviçre, Münih, Belçika, Almanya ve hatta Afrika’da bile sahne almıştır. Bir yere bağlı olmaktan hoşlanmayan sanatçı, sabit bir yerde çıkmamaktadır. Belediye etkinlikleri ve halk konserlerinde de dönem dönem yer almaktadır.

Asu Falken İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelmiş, baba tarafından ise aslen Selanik Göçmenidir. Doğum tarihi ve yaşı ile ilgili bir bilgiye ulaşılamamıştır.

2 Yorumlar

  1. Gazete Bursa sayfasında yayımlanan röportajında “İstanbul Üsküdar Doğumlu olduğu ve Ailesinin Selanik Göçmeni olduğunu belirtiyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz