KimNereli.net

Asu Falken

Asu Falken Kimdir?

Asuhan Falken
Gerçek adı: Asuhan Falken
Medeni Hali: Boşanmış
Meslek: Dansçı Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul Üsküdar

Asu Falken Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Asu Falken hakkında müzik severler tarafından bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı, biyografisi.

2017 yılında Yıkıldığın Yerde Kal isimli albümde Gönlümün Sultanısın, Sefamız Olsun, Yıkıldığın Yerde Kal Remix ve Yürü Kervanlarım isimli şarkıları seslendirmiştir.

Sanat hayatına oryantal olarak adım atan Asuhan Falken daha sonre assolist olarak sahne almaya başlamıştır. 22 yaşında iken dansözlüğe başlamış, 6 sene profesyonel olarak sahne almıştır. Bir süre sonra evlenmiş oryantalliğe ara vermiştir. Daha sonra sesinin güzel olması sebebi ile albüm yapmaya karar vermiştir. İlk albüm çalışması Sen Varsın Yar’ı Uğur Bayar ile gerçekleştirmiştir. Ardından tekrar ailevi sorunları nedeniyle sanat hayatına ara vermek zorunda kalmıştır.

Yaşantısını İstanbul’da sürdüren sanatçı uzun yıllar Almanya’da yaşamıştır. Bugüne kadar Almanya’da sayısız sahne çalışması yapan sanatçı Türkiye’de ise son dönemlerde sıkça bir çok bölgede sahne alarak sanat yaşamını sürdürmektedir. Çoğunlukla yurt dışında sahne almakta, İsviçre, Münih, Belçika, Almanya ve hatta Afrika’da bile sahne almıştır. Bir yere bağlı olmaktan hoşlanmayan sanatçı, sabit bir yerde çıkmamaktadır. Belediye etkinlikleri ve halk konserlerinde de dönem dönem yer almaktadır.

Asu Falken İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelmiş, baba tarafından ise aslen Selanik Göçmenidir. Doğum tarihi ve yaşı ile ilgili bir bilgiye ulaşamadığımız sanatçı ile ilgili bazı kaynaklardan edinilen bilgi 1966 doğumludur. Ancak bu kesin bir bilgi değildir.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Cavit Tetil 12 Mayıs 2018

    Asu Falken trans sexuel mi?

  2. İbrahim CAN 22 Ekim 2018

    Gazete Bursa sayfasında yayımlanan röportajında “İstanbul Üsküdar Doğumlu olduğu ve Ailesinin Selanik Göçmeni olduğunu belirtiyor.

Asu Falken
Gerçek adı: Asuhan Falken
Medeni Hali: Boşanmış
Meslek: Dansçı Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul Üsküdar
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.151 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.372 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.874 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.611 kez okundu

5.

Tarkan

221.908 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.283 kez okundu

7.

Emre Mor

193.240 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.270 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.034 kez okundu

10.

İrem Derici

174.879 kez okundu