Aslı Şafak

Aslı Şafak günümüzde Bloomberg HT kanalında İşin Aslı isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslı Şafak Kimdir?

Aslı Şafak sunucu, gazeteci, yazar. Gazeteci – Yazar Tayyar Şafak ve Nurten Şafak çiftinin kızıdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Eğitimi sürerken Tercüman gazetesi ekonomi muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra TRT Ankara Televizyonunda Gün Başlıyor ve Akşama Doğru isimli programların yapım asistanlığını üstlenmiştir.

Ardından TRT Haber Merkezi Muhabiri, Ekonomi, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı parlamento muhabirliği, TRT 1 Prime Time canlı programı sunuculuğu, Sabah Haber Kuşağı Haber 07 sunuculuğu, Haber Postası sunuculuğunu gerçekleştirmiştir.

2003 ve 2010 yılları arasında İngiltere Londra’da yaşamını sürdürmüş ve TRT Londra temsilciliği görevini üstlenmiştir. 2010 yılında Türkiye Bloomberg HT Kanalı Londra Temsilciliği görevine getirilen Aslı Şafak Mayıs ayında İstanbul’a dönüş yapmış ve bu kanalda programlar sunmaya başlamıştır.

Nişantaşı Üniversitesi’nde 2015 yılından beri ekonomi dersleri veren Aslı Şafak ekonomi alanında bir derginin gerçekleştirdiği ve İngiliz Araştırma Şirketi tarafından en iyi kadın gazeteci ünvanını almıştır.

Kitapları:

2016 yılında Bana Bana Hep Bana isimli kitabın altına imzasını atmıştır. Tüm bunların yanı sıra gönüllülük planları ile evsizlere ve ihtiyaç sahiplerinde mümkün olduğunca el uzatmakta ve yardım etmeye çalışmaktadır.

Aslı Şafak Nereli?

Aslı Şafak aslen Ankara doğumludur.

Aslı Şafak Kaç Yaşında?

Aslı Şafak 55 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Ağustos 1968, burcu ise aslan’dır.

Aslı Şafak Boyu, Kilosu

Aslı Şafak 1.68 boyunda ve 54 kilodur.

Aslı Şafak Evlimi? Eşi Kim? Çocuğu Varmı?

Aslı Şafak gazeteci ve tv programcısı Murat Baykara ile evlidir. Çocuğu yoktur.

Estetikli mi? estetiği varmı? kaç kez evlendi gibi hakkında pek çok sorunun cevabı araştırılmaktadır.

Günümüz itibariyle Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan İşin Aslı isimli program da birbirinden ünlü ve başarılı isimleri konuk olarak ağırlamaya devam etmektedir. Cüneyt Arkın, Kaan Cüreklibatır, Zümra Atalay, Alper Hasanoğlu, Sinan Can, Hande Kazanova, Seyyal Taner, Evrim Alasya, Betül Arım, Burak Kut, Ahu Sungur, Ayhan Sicimoğlu ve Yonca Evcimik gibi pek çok ünlü ismi ağırlamıştır.
Resmi instagram hesabı @aslisafak ‘tır.

15 Yorumlar

 1. Güneş gibi parlayan gözlerin ve o gülen yüzün hep öyle kalsın. Kalsınki bizde güler yüzlü mutlu sunucu yorumcu gazeteci yazar ASLI SAFAK seyredelim.

 2. bir emekli öğretmen olarak programlarını izledikten sonra çocuk eğitiminde ne kadar eksiğimiz varmış.pozitıf sinerjisi ile farkındalık yartıyor. teşekkürler.

 3. Programınızı başından beri gece tekrar ni izlenmeye çalışıyorum çok güzel konulara yönelik sorularla aydınlatiyorsun kızların eğitimine el atmanız devamını arzularim bir yakınım Görevli olarak yurdun en doğusunda Hakkari Semdinli de 3 küçük çocukla öğretmen lik yapıyor. Ben ara ara destekliyorum Bu bölgelerin kızları pırlanta gibi güzller. Beslenmelerini arzu ediyor um.

 4. ASLI HANIM, SİZİ İLGİ İLE İZLİYORUM.
  BİYOGRAFİNİZE GÖZ ATMAK İSTEMİŞTİM
  KİTABINIZIN İSMİ “BANA BANA HEP BANA” İMİŞ İLGİNÇ GELDİ. OKUMADAN YORUM YAPAMAM.
  SİZE ÖYLE ALIŞTIK Kİ HER GÜN SAAT 20:00 DE SİZDEYİZ. SANKİ ESKİ BİR DOST GİBİ.
  BİR RİCAM OLABİLİR Mİ? (EVCİL HAYVANLAR İLE İLGİLİ KAMU SPOTUNDA KISIRLAŞTIRMAYI ÖNERİYORSUNUZ. DOĞUM KONTROLÜ DİYE BİR OLGU VAR. SORUMLULUĞUNU ALABİLECEK ARKADAŞLAR EVCİL DOST EDİNSİN (BUNU BELİRTİR İKEN İNSANLARIMIZIN HAYAT STANDARDI NE DE EVCİL DOSTLARIMIZA NE SUNALIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA ONLARIN SEVGİSİ OLMADAN DA NİÇİN YAŞAYAYIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.) DÜNYANIN DİĞER ÜLKELERİNDE VE ÜLKEMİZDE DE EVCİL DOSTLAR İLE İLGİLİ DERNEKLER, FEDERASYONLAR BULUNUYOR. ÇİFTLEŞTİRME ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİ EDİNEBİLİRLER. BU KONUYA DEĞİNMEMİN SEBEBİ KISIRLAŞTIRILAN CANLILARIN NE GİBİ BİYOLOJİK DEĞİŞİKLİKLER YAŞADIĞINI KENDİMCE GÖREBİLMEM.
  HAYATTAN İSTEDİKLERİNİZİ ALABİLMENİZ DİLEĞİ İLE SAYGILAR. MUĞLA/FETHİYE’DEN AHMET ERYILMAZ.
  BENDE BİR ŞARKI SÖZÜ İLE BİTİREBİLİR MİYİM? “MÜPTELAYIM SANA” TABİ Kİ ZARAR VERMİYORSUNUZ. YANİ SİZE ABONEYİZ DİYELİM. BAŞARILAR DİLİYORUM.

 5. ASLI HANIM, SİZ YILLARINI EKONOMİ EĞİTİMİ, HABERCİLİĞİ YAPAN BİR BÜYÜĞÜMÜZ OLARAK FİRMALARIMIZIN (İŞSİZLİĞİ AZALTMAK AMACI İLE) EKSTRA PERSONEL İSTİHDÂMI GİBİ; EVCİL DOSTLARIMIZI GÜCÜ YETENLER TARAFINDAN EKSTRA İSTİHDÂMA YÖNLENDİRİLEBİLİR Mİ ACABA? BU KIŞ GÜNÜ BARINAKLARIN HALİ NASILDIR? FEDERASYONLARA VEYA DERNEKLERE KAYITLI BİR ÇOK HAYVAN SEVER TEŞVİK EDİLEBİLİR Mİ? SAYGIDEĞER BİR BÜYÜĞÜM OLARAK SİZİNLE NAÇİZANE FİKRİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM.
  KIZLARIM İLE SİZİ HAFTA İÇİ 20:00’DE HİÇ KAÇIRMIYORUZ.
  SAYGILAR. HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

 6. MERHABALAR ASLI HANIM,İNSAN OLARAK TEK İLETİŞİM KURDUĞUM KİŞİ OLARAK SİZE YAZIYORUM. NEREDEN İLETİŞİM KURUYORUM? TABİ Kİ KANALDAKİ PROGRAMINIZDAN. BELKİ TELEVİZYON HARİCİ SİZİ GÖRME ŞANSIM OLMAYACAK. SİZE YAZIYORUM DİYE AKLINIZA BİR OLUMSUZLUK GELMESİN. john lennon HAYRANLARI GİBİ ARIZALI DEĞİLİM. SADECE KONUKLARINIZ İLE OLAN SAYGIDEĞER İLETİŞİMİNİZ HOŞUMA GİDİYOR. BOYUNUZUN YETERİNCE UZUN, KULAKLARINIZIN DA FARKLI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BELKİ KANALINIZ DA Kİ KAMU SPOTUNA VURGU YAPMAK İÇİN O ÖRNEĞİ VERMİŞ OLABİLİRSİNİZ. KULAĞIN GÖRÜNÜMÜ DEĞİL SAĞLIKLI, OLUMLU VE GÜZEL SESLERİ DUYMAYI SAĞLIYOR İSE ŞÜKRETMELİ. SAYGIN PROGRAMINIZI İZLEMEYE DEVAM ETMEK İSTİYORUM. YAZDIKLARIMI HERKES GÖRÜYOR İSE SİZİN DE GÖREBİLECEĞİNİZİ UMUYORUM. ALDIĞINIZ ÖDÜLLERİN DEVAMINI DİLİYORUM.

 7. SAYIN ASLI HANIM; YAKIN ZAMANDA Kİ PROGRAMINIZIN BİR TANESİNDE “YAŞLILAR VE ÇOCUKLARIN BİRLİKTE EKONOMİYE KATKI SAĞLAYABİLECEKLERİ BİR KÖY PROJENİZİN” OLDUĞUNDAN BAHSETMİŞTİNİZ.
  DETAYA İNMEDEN, SİZİN HABERCİLİK, EĞİTİM GÖREVLİLİĞİ, EKONOMİ HABERLERİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ ÜLKEMİZE AKTARAN BİRİSİ VE YURT DIŞI TECRÜBESİ OLAN BİRİSİ OLARAK PROJENİZİN UYGULANABİLİR OLACAĞINDAN EMİNİM.
  ŞAYET GÜNEY EGE KIYILARINDA ÇALIŞMA YAPMAK İSTER İSENİZ? ULAŞIMIN VE İKLİMİN ELVERİŞLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
  VALİLİĞİMİZİN VE BELEDİYELERİMİZİN SİZE ELLERİNDEN GELEN YARDIMI YAPACAĞINI UMUYORUM.
  MUĞLA/FETHİYE’DEN SAYGILAR SUNUYORUM.

 8. Ahlaklı bir babanın ahlaklı bir evladı.Teşekkürler sevgili Aslı.Toplum yaşamında kendine idealize olmuş bir hayırsever.
  İnsan seni tv de seyrederken,sanki hiç bitmeyecek bir enerjisi var,bu nasıl bir pozitif yansıma hayret ediyor insan.
  Daha nice yıllarda hep böyle kalman dileğiyle.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz