Aslı Elif Tanuğur

Aslı Elif Tanuğur Özel Doğuş Koleji ardından, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir catering firmasında Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmaya başlayan Aslı Elif Tanuğur 2000 ve 2013 yıllara arasında bal sektöründe faaliyet gösteren bir firmada Ar-Ge ve Kalite Direktörü olarak görev yapmış, bu dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Görev yaptığı dönemde ulusal ve uluslararası bir çok proje başvurusu gerçekleştiren Aslı Elif Tanuğur toplam beş çok ortaklı projeyi yönetmeye başlamıştır.

Yönetmiş olduğu ulusal projeler TÜBİTAK-TEYDEB, İstanbul Ticaret Odası ve Eurowards Türkiye tarafından ödüllendirilmiştir.

Anne ve babası doktordur. Ancak oğluna yapılan tüm testlere rağmen ateşlenme problemine çözüm bulunamamıştır. Bunun üzerine doktorların bağışıklık sisteminin güçlenmesi gerek sözü ile oğlunun doğal yollarla bağışıklık sistemini güçlendirmenin formülünü aramaya başlamıştır. Türkiye’ye ithal edilen ve Türkiye’de üretilmeyen propolis için yerli bir üretici ile anlaşarak oğlu için propolis ürettirmiştir.

Özellikle oğlunun rahatsızlık yaşadığı dönemde antibiyotik alerjisine çara ararken arı sütü ve propolis ile tanışan Tanuğur arı ürünlerinden insanların şifa bulabilmesi için, Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi ilk kez Sözleşmeli Arıcılık modeli ile üretmek adına Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile 2013 yılında KOSGEB destekli propolis projesi ile SBS Bilimsel Bio Çözümler’i kurmuştur.

Günümümüzde BEE’O markası ile propolis, arı sütü, bal, polen ve arı ürünü içeren karışımları kovandan sofraya insanların şifa bulması için sunmaktadır.

Eşi Ziraat Mühendisi Taylan Samancı’dır.

1 Yorum

 1. Sayin Asli Elif Tanugur

  Sizi bir televizyon kanalinda katildiginiz programda, sizin oglunuzun rahatsizligi üzerine nasil bir caba verdiginizi, hüzünlenerek takdirle izledim.
  Benimde 81 yasinda Annem`in agir derecede Bronsid var acaba bu rahatsizligini
  hafifletecek bir dogal ürün önerebilirmisiniz? Gögüs hastaliklari uzmanina bir cok kez gittik, tibbi yönden müdahalelerde bulunuluyor, ancak pek olumlu sonuc alamadik, acaba Ari sütü veya Polen kullansak nasil olur? veya bu rahatsizliga önerebileceginiz birseyler varmi?
  Biliyorum benim gibi bir cok insan cesitli rahatsizliklar üzerine size danismaktadirlar, herkese yetismenizin zor oldugunuda biliyorum, inanin annem zor durumda.

  Saygilarimla
  Ali Colak
  ceginiz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz