Arif Sağ

0

Ülkemizin ender Türk halk Müziği sanatçılarından Arif Sağ sanatçı kişiliğinin yanı sıra eski milletvekili ve akademisyen’dir. Çok küçük yaşlarda saz çalmaya başlayan Arif Sağ İstanbul’da Aksaray Musiki Cemiyeti’nde eğitim almıştır.

1976 senesi itibariyle İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda eğitim görevlisi olarak çalışmıştır. 1982 yılında bu görevinden ayrılmış ve özel çalışmalar gerçekleştirmiştir.

İlk Milletvekillik yapan sanatçı ünvanına sahip Arif Sağ ayrıca 2 ciltten oluşan Erdal Erzincan ile birlikte Bağlama Metodu isimli bir kitabı’nda yazarıdır. Aslen Erzurum Aşkale İlçesi Dallı Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Yıldız Sağ ile evli olan usta sanatçı’nın bu evliliğinden Tolga ve Aslı isimlerinde iki evladı vardır.

Gurbeti Ben mi Yarattım?, İnsan Olmaya Geldim, Muhabbet, Halay, Duygular Dönüştü Söze, Türküler Yalan Söylemez, Biz İnsanlar Kerbela, Resital 1, Ben Çaldım Siz Söyleyin, Direniş, Halaylar ve Oyun Havası, Direniş, Umut, Seher Yıldızı, Concerto for Bağlama, Dost Yarası, Davullar Çalınırken, Anadolu Döktürmeleri, Ezo Gelin dizi müziği ve Şekeroğlan gibi bir çok albüm ve çalışmaya imza atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz