Arif Razgatlıoğlu

Tek Teker Arif lakabı ile Motosiklet camiasında tanınan bir isim olan Arif Razgatlıoğlu Red Bull Rookies Cup yarışması’nda yarışan ilk Türk Motosiklet Yarışmacısı Toprak Razgatlıoğlu’nun babasıdır.

İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Sakarya’da tamamlamıştır. Ardından askere gitmiş ve döndüğünde Fiberglas kaporta bakalit işi ile ticarete atılmıştır. 5 sene cafe işletmeciliği yapmış ardından 1990 senesinde Alanya’ya yerleşmiştir. Oğlu Toprak Razgatlıoğlu’da Alanya’da dünyaya gelmiştir.

Burada ilk olarak motosiklet kiralama firması kurmuş ardından Atari salonu ve Disko çalıştırmıştır.

En son 2.El Motosiklet, Aksesuar ve kiralama faaliyetleri ticareti ile uğraşmıştır. Toprak dışında Tümay isminde bir oğlu daha vardır. En son kullandığı motosikleti ise Yamaha R1 markadır.

Motosikleti ile yaptığı akrobasi hareketleri ile motoseverlerin büyük beğenisini kazanmış ve lakabınıda tek teker Arif olarak motosiklet camiasından almıştır.

Arif Razgatlıoğlu 16 Kasım 2017 tarihinde Antalya Gazipaşa İlçesi Pazarcı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde motosikleti ile kaza yapmış ve 55 yaşında yaşamını yitirmiştir. Kaza esnasında motosikletinde artçı olarak bulunan 20 yaşındaki Ülkü Özcan’da hayatını kaybetmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz