Arianna Huffington

0

Arianna Huffington kimdir? kaç yaşında? kitapları, siyasi hayatı, biyografisi ve kısaca merak edilen soruların cevapları.

1950 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Arianna Huffington, Yunanistan Atina doğumludur. Henüz 11 yaşında iken gazeteci babası Stassinopoulos ve annesi Elli boşanmışlardır. Boşandıktan 5 sene sonra kardeşi Agapi ile birlikte İngiltere’ye yerleşmiştir. Lise eğitimi ve İktisat tahsilini İngiltere’de tamamlamıştır.

1980’li yıllarda New York’ta sinemacı, petrol milyarderi ve Cumhuriyetçi Partili milletvekili Michael Huffington ile evlenmiştir. Bu evliliğinden iki kızı vardır. Evlendiği dönemde Amerika’nan siyasi ve ekonomik elit kesiminde enerji ve sosyal kişiliği ile sonraki projeleri için sıkı dostluklar kurmuştur.

Arianna Huffington 40 yaşından sonra solcu olmuştur.

1974 yılında 13 kitabı kapsayan eserlerine The Female Woman ile başlamıştır. Artık medya dünyası tarafından da iyice tanınmış bir çok televizyon programına katılarak siyasi gelişmeleri yorumlamış, bazı gazetelerde köşe yazmış ve okular tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Zamanla siyasi görüşüde değişmeye başlamış, 2003 senesinde Demokrat Parti’den Kaliforniya eyaleti valiliğine aday olmuştur.

Karşısında ise rakibi tüm dünyanın tanıdığı ünlü oyuncu Cumhuriyetçi Partili Arnold Schwarzenegger bulunmakta idi. Oylamanın ardından Arnold Schwarzenegger Kaliforniya Valisi olmuş, Arianna Huffington ise kaybetmiştir. 2005 yılında girişimci ve gazeteci Kenneth Lerer ile birlikte, yaklaşık 1 milyon dolar yatırımla Huffington Post adlı online internet haber sitesini kurmuştur.

Bu site için kişisel ilişkilerini de kullanmış ve siteye siyaset, eğlence, müzik ve ekonomi dünyasından bir çok ünlü ismi yazar olarak dahil etmiştir. Madonna, Barack Obama, Donna Karan, Hillary Clinton, Bill Gates ve George Clooney’ın da aralarında bulunduğu birbirinden ünlü isimler Huffington Post’ta yazmıştır.

Henüz yeni bir site olmasına rağmen bir çok rakip gazetenin köşe yazarlarını da sitesine dahil etmeyi başarmış, binlerce blog yazarı ile içerik ortaklığı anlaşması yapmıştır.

Daha sonra AOL – Huffington Post birleşmiş ve AOL Medya grubunun başına geçmiştir.

1986 yılında evlendiği eşi Michael Huffington ile evliliği 1997 yılında son bulmuştur. 50 yaşından sonra inanılmaz bir yükselişe imza atmış, başarılı çalışmaları, iş hayatı ve kariyeri ile imrenilecek çalışmaların altına imzasını atmıştır. Thrive – Başarı İçinizdedir isimli bir kitap yazmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz