Arda Han

0

Arda Han seslendirdiği başarılı şarkılar ile müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Genç sanatçı hakkında hayranları tarafından merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Arda Han Kimdir?

Arda Han müzisyen, şarkıcı, besteci ve söz yazarı. 1989 senesinde Almanya Berlin’de doğmuştur. 10 kardeş oldukları belirtilen başarılı sanatçı ailenin 8. çocuğudur. Henüz 8 yaşında iken müzik ile ilgilenmeye başlamış, ilk zamanlar düğün salonlarında şarkılar seslendirmiştir. İlerleyen süreçte ise beste ve şarkı çalışmalarına başlayarak müzik alanında profesyonel olarak kariyer yapmaya karar vermiştir.

İlk albüm çalışmasını ise 2009 senesinde, Avrupa’da Vefasız ismi ile müzik severlerle buluşturmuştur. Aynı albüm çalışmasını ülkemizde ise ismiyle çıkarmıştır. Ayrıca albüm Seni Seviyorum olarak ta tanınmış, albümün Seni Seviyorum isimli şarkının video klip çalışması yayınlanmıştır.

Arda Han Nereli?

Arda Han aslen Trabzon’ludur. Almanya’da doğmuş büyümüştür ancak baba kökeni Türkiye’de Trabzon’a uzanmaktadır.

Arda Han Kaç Yaşında?

Arda Han 33 yaşındadır. Doğum tarihi 25 Aralık 1989, burcu ise oğlak’tır.

Yaptığı müzik türünün fantazi pop türünde bir müzik olduğu belirtiliyor. Hatta bu müzik türünde fantazi pop müziğin prensi olarak tanınmaktadır.

Seslendirdiği Bi’ Sorun Olamaz, Beni Geri Ver, Uçurum, Bilal Sonses ile Dayanırım, Gizem Kara ile Gitmek Gelmiyor İçimden, Derdim Çok, Mudi ile Falan Filan 3,6 ve Vefasız gibi şarkıları youtube video sitesinde milyonlarca kez izlenme sayısına ulaşmıştır. Bilal Sonses ile birlikte seslendirdiği Dayanırım isimli şarkı 24Mn civarında izlenme rekoruna ulaşmıştır.
Arda Han5
Daha önce seslendirdiği Uçurum adlı şarkı 1 aylık bir zaman dilimi içerisinde 5 Milyona yakın izlenme sayısına ulaştı ve Netd Müzik kanalı içerisinde tüm sanatçıları geride bırakarak bir ay içerisinde Netd Müzikte en çok dinlenen ikinci şarkıcı olmuştur.

2022 yılında ise farklı bir konu ile gündeme gelmiştir. Almanya’dan getirdiği lüks aracına bir scooter kullanıcısının çarpması sonucu aracında 150 Bin TL’lik bir hasar oluşmuştur. Sabah saatlerinde İstanbul Beşiktaş’ta kaldığı otelden çıkarken yaşanan bu olayın ardından scooter kullanıcısının defalarca özür dilemesi üzerine genç müzisyen şikayetçi olmamıştır.

Olay sonrasında Arda Han, scooter sürücüsünün defalarca özür dilediğini, abi ben bu hasarı karşılayamam dediğini ve onu çok iyi anladığını bu nedenle de şikayetçi olmadığını belirtmiştir. Kardeşim sen sıkıntı yapma ben bunu üstlenirim ama biraz daha dikkatli olun, hem bizim, hemde senin için diyerek kaza yapan genci teselli etmiştir. Arda Han’ın aracının Lamborghini marka ve değerinin de 24 Milyon civarında olduğu belirtiliyor.

Resmi instagram hesabı @arda_han_official ‘ın günümüz itibariyle 26bin civarında takipçisi bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz