Arber Zeneli

0

Arber Zeneli son dönemde Türkiye’de sıkça transfer haberleri ile gündeme gelmektedir. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Şubat ayında İsveç, Falun şehrinde dünyaya gelmiş, Balık burcudur. Aslen Kosova asıllı futbolcu daha önce İsveç Milli takımının alt kategorilerinde de forma giymiştir.

Elfsborg takımı alt yapısı ile futbola başlamıştır. 1 Ocak 2016 tarihinde Hollanda’nın başarılı ekiplerinden Heerenveen takımı ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştır. Bu transfer karşılığında 1.95 Milyon Euro bonservis bedeli ödenmiştir.

Güncel piyasa değeri 6 Milyon Euro olan genç futbolcu ile günümüzde Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının transfer için girişimlerde bulunduğu açıklanmıştır.

Arber Zeneli Milli takım kariyeri;

Bugüne kadar İsveç U17 Milli takım formasını 7 kez giymiş 1 gol atmıştır. U19 formasını 17 kez giymiş 5 gol atmış, U21 forması ile de toplam 10 karşılaşmada forma giymiş 1 gol atmıştır. 6 Ekim 2016 tarihinde ise kendi Milli Takımında oynamaya karar vermiştir. Toplam 15 kez Kosova A Milli takım formasını giyen Arber Zeneli bu karşılaşmalarda ülkesi adına toplam 6 gol atmıştır.

Boyu 1.76 cm, kilosu ise 72’dir. Orta sahanın sağında, solunda ve kanatlarda görev alabilmektedir. Sağ ayaktır, ancak sol ayağınıda iyi kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz