KimNereli.net

Ara Malikian

Ara Malikian Kimdir?

Ara Malikian
Gerçek adı: Ara Malikian
Doğum Tarihi: 1968 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen
Doğum yeri: Beyrut Lübnan

Ara Malikian Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ara Malikian dünyaca ünlü keman virtüözü, müzisyendir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? Müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografisi.

Ara Malikian 1968 yılında Lübnan Beyrut’ta dünyaya gelen Ara Malikian aslen Ermenistan kökenlidir. Yaşantısını İspanya Madrid’de sürdüren sanatçı günümüze kadar 40’ın üzerinde albümün altına imzasını atmıştır. Kendi orkestrası ile bir çok şovda yer almış, konserler vermiştir.

Seneler önce ailesi Şanlıurfa’dan Beyrut’a göç etmiş bu nedenle Malikian orada doğmuştur. Aile kökenleri uzun seneler Şanlıurfa’da bulunmuş olsa da net olarak Ermenistana uzanan kökenlere sahiptir. Bir çok kaynakta aslen hem Şanlıurfa’lı, hem de Ermenistan’lı olarak geçmektedir. Keman merakı babasının rehberliği ve önderliğinde başlamıştır. Lübnan’da iç savaş olduğu dönemde doğmuş zor şartlar altında bir çocukluk dönemi geçirmiştir.

Ara Malikian eğitim ve müzik kariyeri;

Tam bir İstanbul aşığı olan sanatçı eğitim hayatını, Almanya ve İngiltere’de tamamlamıştır. Henüz 12 yaşında iken ilk konserini vermiştir. Orkestra şefi Hans Herbert-Jöris tarafından dinlenilmiş ve Alman Hükümeti tarafından Hochschule für Musik und Theatre Hannover’de öğrenim için burs kazanmıştır. 15 yaşında iken, bu saygın müzik merkezindeki en genç müzisyen olarak kabul edilmiştir. Daha sonra Londra’da Guildhall Müzik ve Drama Okulu’nda eğitim almış, aynı zamanda Franco Gulli, Ruggiero Ricci, Ivry Gitlis, Herman Krebbers gibi dünyanın en prestijli öğretmenlerinden dersler almıştır.

İspanya’ya yerleştikten sonra ise müzik kariyeri ile ciddi bir çıkış yakalamıştır. Türkiye’yi çok sık ziyaret eden sanatçı 2018 yılına kadar toplam 7 kez ülkemizde konser vermiştir.

Sahnede enerjisi, dansları, esprili halleri ve sempatik tavırları ile tüm müzik severlerin kendisine hayran bırakan sanatçı ayrıca 2015 Latin Grammy ödülünün sahibi’dir.

2017 yılında 172 konser vermiş satılan 267 Bin bilet ile büyük konserler de sahne almıştır. Dünyanın her bir yanında konserler veren Ara Malikian, Meksika, Pekin, Prag, Londra, Belgrad, Paris, Roma, Moskova, Dubai, Buenos Aires, Lima, Santiago de Chile, Hong Kong, İstanbul ve
Bratislava gibi dünyanın en önemli şehirlerinde müzik severler ile buluşmuştur.

20 yılı aşkından İspanya’da yaşayan sanatçı 8 sene Kraliyet Tiyatrosu’nda çalışmıştır.

Bugüne kadar Latin Grammy ile birlikte En İyi Müzikal Kompozisyon Max Ödülü, Klasik Müzik Ödülleri, Pablo Sarasate 1. lik Ödülü, Almanya Kültür Bakanlığı Özveri ve Sanatsal Barışı Ödülü, Felix Mendelssohn, Zino Francescatti, Juventudes Müzikalleri, Rodolfo Lipizer, Kameau, Uluslararası Sanatçı, Japonya Uluslararası Müzik Yarışması gibi bir çok dalda ödül kazanmıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ara Malikian
Gerçek adı: Ara Malikian
Doğum Tarihi: 1968 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen
Doğum yeri: Beyrut Lübnan
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.201 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.889 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.048 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.827 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.141 kez okundu

6.

Tarkan

223.943 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.530 kez okundu

8.

Emre Mor

194.239 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.483 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.977 kez okundu