Anıl Yıldırım

1993 yılında dünyaya gelen Rap müzik sanatçısı Anıl Yıldırım Elazığ doğumludur. Babası Necdet Yıldırım, annesi ise Sema Hanım’dır.

Pertek’te İlköğretim eğitimini tamamlamış ardından Atatürk Ortaokulu ve Mustafa Kemal Lisesi’nden mezun olmuştur. 3 kardeş olan sanatçı ailenin en büyük çocuğudur.

Yüksekokul eğitimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Meslek Yüksekokulu’nu tamamlamıştır. Ardından Dikey Geçiş Sınavı ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne geçiş yapmıştır. Eğitimine 4. sınıfta devam etmektedir.

Bugüne kadar 2 albüm yapıp dijital platformlarda yayınlayan Anıl Yıldırım, aynı zamanda O Ses Türkiye Finalisti Emrah Güllü ile “Giderim” isimli şarkıya imzasını atmıştır. Ve yine Türkçe Rap’in bilinen isimlerinden Elleran Elvis, Kaptan ve Zeus Kabadayı gibi isimler ile düetler yapmıştır.

Kendi evinin bir odasına kurduğu stüdyoda kendi müziklerini kendi imkanları ile dinleyicileri ile buluşturmakta aynı zamanda Sanatçılara şarkı kapak tasarımları, albüm kapakları ve Web Master işleri yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz