Anıl Tiryaki

Anıl Tiryaki dijital medya içerik üreticisi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı ünlü isim hakkında merak edilen sorulara cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Anıl Tiryaki Kimdir?

Anıl Tiryaki dijital medya içerik üreticisi, modacı, tasarımcı ve Influencer olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Styling ve Lüş mağaza yönetimi sertifika programını tamamlamıştır. İlk kişisel blogunu ise kendi ismine ait web sitesi ile 2014 yılında açmıştır. Türk tasarımcı Arzu Kaprol’de Yönetici pozisyonunda çalışmaya başlamıştır.

Kısa süre için hızla tanınmış, bu başarısı İstanbul Üniversitesi iletişim Fakültesi derslerine dijital pazarlama ticaret ve reklam alanında ders ve tez konusu haline gelmiştir.

Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (2014) mezunudur. Üniversite döneminde başladığı İspanya’nın ve Amerika’nın perakende devlerinde Görsel Düzenleme ve Vitrin Dekoratörlüğü’nün sonrasında, Paris’te styling ve moda üzerine eğitim almıştır.

Günümüz itibariyle, Influencer, blog yazarlığı ve marka danışmanlığı yaparak kariyerini sürdürmektedir.

Anıl Tiryaki Nereli?

Anıl Tiryaki aslen Balıkesir’lidir. Doğma büyüme ise aslen Çanakkale Biga’lıdır. Babasını 2019 yılında yitirmiştir. Bir ablası olduğu bilinen ünlü ismin ailesi Çanakkale Biga’da yaşamaktadır. Resmi facebook hesabı bölümünde memleketi bölümüne Balıkesir notunu düşmüştür.

2018 yılının Temmuz ayında çıkardığı, söz ve müziğinin kendisine ait olduğu Zaaf isimli müzik ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. 1. günün sonunda ise Zaaf ile @itunes zirvedekiler listesine giriş yapmıştır.

Zaaf isimli şarkının sözleri ise şu şekildedir.

Çık bu dengesiz halinden artık dayanamıyorum
Bir gözün bende diğeri kimde? Yok, katlanamıyorum
Bilirsin; imkansıza, yokuşlara, çekip giden vefasıza,
Ayrı bir zaafım var
Bilirsin; engellere, gel-gitlere, senin gibi zalimlere,
Ayrı bir zaafım var
Ben senden vazgeçmeden, kim ne der düşünmeden
Bile bile yakma bizi, bana geri dön!
El koynuna düşmeden, bir nefes düşünmeden
Usul usul yanaş ta, bana geri dön.

Atakan Işıktutan, Asena Erdem, Melisa Döngel ve Ceren Kaya gibi isimlerle videolar paylaşmaktadır. Ceren Kaya için kendisinin neredeyse her tatilde beraber olduğu seyahat arkadaşı olduğunu belirtmiştir. Yerli Blogger’lardan Buse Terim’i severek takip etmekte ayrıca, Adam Gallagher stilini beğendiği yabancı bloggerlardandır.

Anıl Tiryaki Boyu, Kaç Yaşında?

Anıl Tiryaki 30 yaşında ve 1.78 boyundadır. Doğum tarihi 1992.

Ayakkabı hobisi vardır. Her alışverişe çıktığında başka bir ihtiyacını karşılamak için gittiğini ama dönüşte mutlaka eve ayakkabı alarak döndüğünü dile getirmiştir. Ayakkabılarda, kapsül koleksiyonları takip etmeye ve edinmeye çalışmaktadır. Kişisel gelişim ve sosyoloji kitaplarını okumaktan büyük keyif almaktadır.

Resmi youtube video kanalı @AnılTiryaki ‘nin günümüz itibariyle ciddi bir abone sayısı bulunuyor. Resmi instagram hesabı olan @aniltiryaki ‘nin ise 305bin civarında takipçisi bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz