Anıl Emre Daldal

Anıl Emre Daldal müzik kariyerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Hayranları tarafında ise özel hayatı oldukça merak edilen yakışıklı sanatçı hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Anıl Emre Daldal Kimdir? Nereli?

23 Nisan 1996 tarihinde dünyaya gelen Anıl Emre, aslen doğma büyüme Amasya’lıdır. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe olmuştur. Günümüzde yaşantısını İzmir’de sürdürmektedir.

Anıl Emre Daldal M. Şarkısının Hikayesi, Anlamı:

2014 yılında, yaşamını yitiren bir arkadaşının anısına M. adlı bir şarkıyı kaleme alıp seslendirdiği belirtilmektedir.

Resmi twitter hesabından ise 31 Ocak 2022 tarihinde M. şarkısı için şu açıklamayı yapmıştır. “lütfen yolda beni görünce M. nin anlamını sormayın.”

Şarkı öncesinde video kayıtta ise şu sözleri dile getirmiştir.

“Merhaba ben Anıl. Belkide bu şarkının anlamını hiç kimse hiç bi zaman tam anlamıyla öğrenemeyecek. Ama sana şu şekilde anlatmak isterim. Dertlerimiz aslında bu kağıt parçası kadar hafif, onları büyüten bizleriz. Saçlarınız herşeyden daha önemli olsun artık. Sevginin ne olduğunu unuttuğumuz bu dönemde, nefretler, kavgalar umarım son bulur. Çünkü bazen o kızdığımız insanlar kızamayacak kadar bile yakınımızda olmayabilir.”

Şarkının sözü, düzenlemesi ve mix’i kendisine aittir. Uğur Yüksel imzalı şarkıda davul, bas gitar, akustik gitar, klavye, synthesizer ve elektro gitar gibi enstrümanlar kullanılmıştır.

2016 senesinde Sor Bakalım İyi Miyim isimli şarkısı ile büyük bir çıkış yakalamıştır. M., Dediğim Gibi, Bitti, Dertler, Belki O da Üzgündür, K., Güzel Kızım Benim ve Kendimi Unuttum gibi şarkıları müzik severler tarafından büyük ilgi görmüştür.

Anıl Emre Daldal resmi instagram hesabını @anildaldalofficial kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca @AnılDaldal isminde bir youtube video kanalı bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz