Andre Rieu

Usta müzisyen Andre Rieu Johann Strauss Orkestarısının kurucusudur. Aynı zamanda besteci, orkestra şefi ve kemancı olan Andre Rieu Hollanda asıllıdır.

1949 yılının Ekim ayında Hollanda’da doğan sanatçı günümüzde müzik otoriteleri tarafından yüzyılın en önemli müzisyen isimlerinden olarak kabul görmüştür. Terazi burcudur.

Beş yaşında iken keman eğitimi almaya başladı. 1968 yılından 1973 yılına kadar Hollanda Maastricht’te konservatuvar eğitimi almış, 1974 ve 1977 yılları arasında ise Brüksel Müzik Akademisinde eğitimini sürdürmüştür.

Ülkemizde ise ilk kez 2013 ve 2014 yıllarında İstanbul’da konser verdi. İkinci defa ise 2016 yılında Ankara ve yine İstanbul’a gelerek kurucusu olduğu Johann Strass Orkestrası ile birlikte sahne almıştır.

Dünyanın dört bir yanında büyük bir şöhrete kavuşan Andre Rieu 1975 senesinde Marjorie Rieu ile evlenmiştir ve bu evliliğinden Pierre ve Marc Rieu isimlerinde iki oğlu vardır.

1 Yorum

  1. Beğenerek dinliyorum andre seni dinlerken kendimi iyi hissediyorum ailene selamlar benim için dua ettin. ?teşekkür ederim ??ben Leyla gulbil ?

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz