Amanda Holden

Amanda Holden hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel isim oyunculuğun yanı sıra şarkıcı, sunucu ve jüri üyesi olarak tanınmaktadır. Boyu 1.62 cm, ayakkabı numarası 36, vücut ölçüleri ise 89-61-86 cm, burcu ise kova’dır. Babasının ismi Frank Holden, annesinin ise Judith Mary Harrison. Ayrıca model olarak kariyerini sürdüren Debbie Holden isminde bir kız kardeşi vardır.

Yurt dışında yayınlanan İngiliz yetenek ve şarkıcı yarışması Britain’s Got Talent ve X Factor gibi yarışmalarda jüri üyesi olarak yer almıştır.

İngiltere, Hampshire, Meon Valley’deki Swanmore Koleji’nden mezun olmuş, ardından Kuzey Londra’daki Mountview Tiyatro Sanatları Akademisi’nde bir drama okuluna gitmiştir. Diğer yandan Bishop’s Waltham Little Theatre Company’ye katılan güzel isim, Poole’daki Jellicoe Tiyatrosu’nda da oyunculuk eğitimi almıştır.

Amanda Holden evli mi?

1995 yılında Les Dennis ile evlenmiş ancak evliliği 2003 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise 2008 yılıdna ünlü isim Chris Hughes ile yapmıştır. İkinci evliliğinden Hollie Rose Hughes ve Alexa Louise Florence Hughes isimlerinde iki çocuğu vardır.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki abone sayısı 1,6milyon civarındadır.

Amanda Holden hakkında kısa bilgiler;
Temmuz 2009’da “News of the World” (artık feshedilmiş) olan gazetenin magazin bölümünde köşe yazarı olarak çalışmıştır. 13 Nisan 2008’de Amanda bir Londra maratonu koştu ve 4 saat 13 dakikada tamamladı. “Battersea Dogs and Cats Home” un elçisidir.

Amanda Holden’in geliri ise ortalama olarak bir çok kaynakta şu şekilde geçmektedir.
Maaşı 3-4 Milyon USD
Varlıklar 60 Milyon USD
Net Değeri 1 Milyar USD

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz