Altınok Öz

0

Altınok Öz hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, aslen nereli? kimdir? mesleki kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1951 yılının Aralık ayında aslen Nevşehir’de dünyaya gelen Op. Dr. Altınok Öz Oğlak burcudur.

İlköğretim eğitimini Çorum ve Sapanca’da tamamlamış, ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 197 senesinde mezun olmuştur. İlk görev yeri Gülşehir’dir. Daha sonra, Bingöl Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sağlık Müdürlüğü yapmıştır. Ardından sırası ile, Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip, Anamur ve Kartal’da görev yapmış, 1987 yılından emekli olduğu Haziran 2008 yılına kadar Kartal Devlet Hastanesi ve S.S.K. Kartal Hastanelerinde çalışmıştır. 1996 ve 2001 yılları arasında ise S.S.K. Kartal Hastanesinde 2 dönem Baştabiplik yapmıştır.

Op. Dr. Altınok Öz Kooperatifçilik konusunda çalışmalar gerçekleştirmiş, Kartal ve civarındaki hurdacıları Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi çatısında toplamıştır. 2004 yılından bu yana da (Nevşehir) Hırka Dağında ceviz ve badem çiftçiliği yapmaktadır.

Ceviz konusunda ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir. Şehircilik konularında gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemeleri olmuştur.

1969-1975 yılları arasında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Emekli olmasının ardından siyasi çalışmalarını kaldığı yerden sürdürmektedir. Çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde üye ve yönetici olarak görev yapmaktadır. 29 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Kartal Belediye Başkanı seçilmiştir. 2014 yerel seçimlerinde tekrar Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adalı oymuş ve yine görevine devam etmiştir.

Evli ve bu evliliğinden bir kızı vardı. Hobileri arasında, futbol, kitap okumak, ekonomi, tarih, tarım, seyahat etmek, sülün yetiştiriciliği ve motosiklet yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz