KimNereli.net

Alper Aslanoğlu

Alper Aslanoğlu Kimdir?

Alper Hasan Aslanoğlu
Gerçek adı: Alper Hasan Aslanoğlu
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: İş Adamı Manken/Model Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Kültür Üniversitesi

Alper Aslanoğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Alper Aslanoğlu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2009 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışması ile Türkiye’nin en yakışıklı erkeği seçilerek ismini duyurmuştur. 2010 yılında ise Mr. Turkey 1. si olmuştur. Dünyanın en büyük yarışması Güney Kore’de gerçekleşmiş ve ülkemizi Mr. World yarışmasında temsil etmiştir. Best Model kampında ise En İyi Dostluk ödülüne layık görülmüştür.

Yarışmanın ardından dikkatleri üzerine çekmiş ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Altan Gördüm ve Vahide Gördüm Oyunculuk Atölyesi – Kamera Önü Oyunculuk Eğtimi, 35’5 Akademi’de ise Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi almıştır.

Modellik ve oyunculuğun yanı sıra Türkiye’nin başarılı şirketlerinden Aslanoğlu Tekstil’in yönetim kurulunda görev almaktadır. Aile şirketi olan Aslanoğlu Tekstil ile birlikte Alisse nuerA Gelinlik Şirketi’ninde Yönetim kurulu üyesi olarak iş hayatını sürdürmektedir. Diğer bir yandan Fatih Girişimci İşadamları Derneği Yönetim kurulu üyesidir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Alper Aslanoğlu, tüm bunların yanı sıra klasik piyano çalmakta, profesyonel kickboks kariyerine sahip ve sıkı bir motosiklet kullanıcısıdır.

On parmağında on marifet benzetmesinin cuk diye üzerine oturduğu ünlü isim, tiyatrocu babası nedeni ile daha çocukluk yıllarında sahne tozunu yutmuştur. Eğitim dönemi süresinde bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Yakın dövüş sporlarında Türkiye ve Uluslararası arenalarda derecelere sahiptir.

Alper Aslanoğlu oynadığı diziler;

İlk oyunculuk deneyimini Seksenler isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra, Olacak O Kadar, Tiyatro, Komikse Komik, Meyhanede ve 2017 yılında Baş Belası isimli sinema filminde rol almıştır.

Maalesef yakışıklı oyuncunun doğum tarihi, boyu, kilosu, baba tarafından aslen nereli olduğu ve sevgilisi gibi önemli bilgilerine ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Alper Aslanoğlu
Gerçek adı: Alper Hasan Aslanoğlu
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: İş Adamı Manken/Model Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Kültür Üniversitesi
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.008 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

337.804 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.561 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.731 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.654 kez okundu

6.

Tarkan

225.573 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.584 kez okundu

8.

Emre Mor

195.212 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.788 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.515 kez okundu