Alpay Kemal Atalan

Alpay Kemal Atalan, 9 Ocak 1978 yılında aslen, Zonguldak Ereğli ilçesinde doğmuştur. Orta öğrenim hayatını Ankara TED kolejinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamlamıştır.

Alpay Kemal Atalan izleyici karşısına ilk olarak 2001 yılında Fidan Hanıma Ne Oldu ? isimli diziyle çıkmıştır. Ancak 2007 yılında Genco isimli dizide başrol oyunculuğu üstlenerek  büyük bir izleyici kitlesine hitap etmiş, kariyeri için parlak bir dönem olmuştur.

Daha sonra bir çok dizide ve sinema filminde yer almıştır. Bunlardan bazıları, Ah Be İstanbul, Bütün Çocuklarım, Gülpare, Bez bebek, Yarım Elma, Görüş Günü Kadınları, Hasret gibi dizilerdir. 2011 yılında da önemli isimlerle başrolleri paylaştığı Anadolu Kartalları isimli sinema filminde Üsteğmen Mustafa Hızarcı karakterini oynamıştır.

Ayrıca Azizname isimli oyunda yurtiçi ve yurtdışında rol aldı. İlk görüşte aşık olduğu sevgilisi Tülin Şen ile 1.5 yıl beraberliğini sürdürmüş ve ardından mutluluğunu evlilikle taçlandırmıştır. 2008 yılında evlenmiştir. Alpay Kemal Atalan’a ait boy, kilo bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz