Aliye Mutlu

Bulgaristan Varna doğumlu oyuncu Aliye Mutlu İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı yazmanı Türk Musikisi Nazariyatı Bölümünde eğitim almıştır.

Ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite döneminde bir film şirketinde tanıtım ve eğitim filmlerin 50’den fazla müzik besteleyen Aliye Mutlu mezun olduktan sonra İngiltere’ye gitmiş pop müzik için vokal teknikleri ve yorum üzerinde workshoplar yapmış, Türkiye’ye döndükten sonra bir şiir albümünde iki şarkı seslendirmiştir.

Beş kadından oluşan BandAliye adlı grubu kurmuş ve özel davetlerde sahne almıştır. Hayatım Sana Feda, Zelihanın Gözleri, Türk Malı, Garanti Bankası, Worldcar Nokia, Carde d’Or gibi marka ve dizi projelerinde rol almıştır. Ayrıca bir çok film ve dizide seslendirme yapan Aliye Mutlu bugüne kadar Bir Düş Kurdum, Emrivaki, Kaktüs ve 6. His isimli çalışmaların altına imzasını atmıştır.

1 Yorum

  1. gerçekten dinlendiren çok çokkk başarılı bir sesi var güzelliği zaten tartışılmaz. çalıkuşu dizisinden bu yana ki orada gördüm dinlerim ve dinlenirim başarılı ve güzel umarım yolu ve önü açılır özellikle sema moritz den sonra hasret şarkısını bu kadar güzel seslendirebilen bir ses birtek bu hanımefendiyi duydum dinledim yürkten başarılar …

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz