Alişan Kapaklıkaya

1

Alişan Kapaklıkaya çok küçük yaşlarda kardeşi Rafet ile arasında yaşanan siyah Pantolon hikayesi ile tüm ekran severleri ağlatmış, ardından herkesin ilgi odağı olmuştur. Hakkında ise ailesinden, yaşına, memleketinden özel hayatına kadar bir çok soru merak konusu olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografisi.

Uzun yıllardır öğretmenlik mesleğini devam ettiren Alişan Kapaklıkaya son dönemde TRT Diyanet kanalında Yeni Güne Merhaba isimli programda kardeşi ve siyah pantalon geçmişi hikayesi ile izleyenlere duygusal anlar yaşatmıştır.

Günümüzde Show Tv ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş‘le isimli programda yer almakta ve ekran severlerle buluşmaktadır.

Alişan Kapaklıkaya Kimdir? Nereli?

1963 yılının Temmuz ayında doğmuş, burcu Yengeç’tir. 4 kardeş olan Alişan Kapaklıkaya yoksul bir aile’nin evladı olarak aslen, Eskişehir Sivrihisar’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu eğitmen ve yazar, Adana Merkez’de öğretmenlik, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde ise Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Günümüzde Sevgi Okyanusu Eğitim Akademisi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik ve üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Daha sonra yenilik ve farkındalık arayışlarına girmesi sonucu istifa etmiş, aile içi iletişim ve eğitim pedagojisi alanında çalışmalara yönelmiştir.

Araştırmacı kimliği ilede ön plana çıkan ünlü isim öğrenme stilleri, konuları üzerine araştırmalar yapmıştır. Eğitim üzerine bir çok tez yazan Alişan Kapaklıkaya NLP ve Eğitimi Öğrеnmе Konusunda uzmаnlık alarak uluslararası аlаnlаrdа da çаlışmalar gerçekleştirmiştir.

Eşinin ismi ise Hayat Kapaklıkaya’dır. Üç evladı vardır. 04 Ocak 2018 tarihinde kızı Zuhal Kapaklıkaya Yıldız kansere yenik düşerek vefat etmiştir. Kızının vefatının ardından cenazesinde, O’na üç evlat verdiğinde şükrettik, birini alınca da tevekkül ediyoruz demiştir. Bunca tarifi imkansız acılı bir yaşamın içerisinde anlattıkları, eğitmen kimliği ve hayata bakış açısı ile taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurmuştur.

İlginizi Çekebilir :   Celal Koloğlu

Öğrenmeyi Öğrenme, Liderlik, Beyni Etkin Kullanma, Aile İçi İletişim, Kendine Güven ve Motivasyon konularında ülkemizde, 79 il, 510 ilçe ve 6 farklı ülkede eğitim ve konferanslar vermiştir. @akapaklikaya olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 919bin civarındadır.

Alişan Kapaklıkaya Kitapları:

İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Öğretmenin Günlüğü, Bunları Kimseye Anlatmamıştım, Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı, Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne?, Sen Hiç Kendini Yaşadın mı?, Yüreğime Dokunan Eller, Sen Yanımda Ol Yeter, Aramızda Kalsın. Yazmış olduğu her bir kitap altın değerindedir.


1 Yorum

  1. Kendisi şehir şehir dolaşıp kardeşinin hikayesini anlatmak için 5000 lira istiyor. Kardeşinin hazin hikayesi üzerinden ticaret yapıyor ve parsayı vuruyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz