KimNereli.net

Alişan Kapaklıkaya

Alişan Kapaklıkaya Kimdir?

Alişan Kapaklıkaya
Gerçek adı: Alişan Kapaklıkaya
Doğum Tarihi: 12/07/1963 (56 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Hayat Kapaklıkaya ile)
Burç: Yengeç
Meslek: Öğretmen Yazar
Mezuniyet: Marmara Üniversitesi
Doğum yeri: Eskişehir Sivrihisar

Alişan Kapaklıkaya Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Alişan Kapaklıkaya çok küçük yaşlarda kardeşi Rafet ile arasında yaşanan siyah Pantolon hikayesi ile tüm ekran severleri ağlatmış, ardından herkesin ilgi odağı olmuştur. Hakkında ise ailesinden, yaşına, memleketinden özel hayatına kadar bir çok soru merak konusu olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografisi.

Uzun yıllardır öğretmenlik mesleğini devam ettiren Alişan Kapaklıkaya son dönemde TRT Diyanet kanalında Yeni Güne Merhaba isimli programda kardeşi ve siyah pantalon geçmişi hikayesi ile izleyenlere duygusal anlar yaşatmıştır.

Günümüzde Show Tv ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş‘le isimli programda yer almakta ve ekran severlerle buluşmaktadır.

Alişan Kapaklıkaya doğum tarihi, doğum yeri, aslen nereli?

1962 yılının Temmuz ayında doğmuş, burcu Yengeç’tir. 4 kardeş olan Alişan Kapaklıkaya yoksul bir aile’nin evladı olarak aslen, Eskişehir Sivrihisar’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu eğitmen ve yazar, Adana Merkez’de öğretmenlik, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesindeise Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Günümüzde Sevgi Okyanusu Eğitim Akademisi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik ve üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Daha sonra yenilik ve farkındalık arayışlarına girmesi sonucu istifa etmiş, aile içi iletişim ve eğitim pedagojisi alanında çalışmalara yönelmiştir.


Araştırmacı kimliği ilede ön plana çıkan ünlü isim öğrenme stilleri, konuları üzerine araştırmalar yapmıştır. Eğitim üzerine bir çok tez yazan Alişan Kapaklıkaya NLP ve Eğitimi Öğrеnmе Konusunda uzmаnlık alarak uluslararası аlаnlаrdа da çаlışmalar gerçekleştirmiştir.

Eşinin ismi ise Hayat Kapaklıkaya’dır. Üç evladı vardır. 04 Ocak 2018 tarihinde kızı Zuhal Kapaklıkaya Yıldız kansere yenik düşerek vefat etmiştir. Kızının vefatının ardından cenazesinde, O’na üç evlat verdiğinde şükrettik, birini alınca da tevekkül ediyoruz demiştir. Bunca tarifi imkansız acılı bir yaşamın içerisinde anlattıkları, eğitmen kimliği ve hayata bakış açısı ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştır.

Öğrenmeyi Öğrenme, Liderlik, Beyni Etkin Kullanma, Aile İçi İletişim, Kendine Güven ve Motivasyon konularında ülkemizde, 79 il, 510 ilçe ve 6 farklı ülkede eğitim ve konferanslar vermiştir.

Altına imzasını atmış olduğu kitapları;

İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Öğretmenin Günlüğü, Bunları Kimseye Anlatmamıştım, Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı, Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne?, Sen Hiç Kendini Yaşadın mı?, Yüreğime Dokunan Eller, Sen Yanımda Ol Yeter, Aramızda Kalsın. Yazmış olduğu her bir kitap altın değerindedir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Alişan Kapaklıkaya
Gerçek adı: Alişan Kapaklıkaya
Doğum Tarihi: 12/07/1963 (56 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Hayat Kapaklıkaya ile)
Burç: Yengeç
Meslek: Öğretmen Yazar
Mezuniyet: Marmara Üniversitesi
Doğum yeri: Eskişehir Sivrihisar
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

386.342 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

342.865 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.810 kez okundu

4.

Tarık Akan

294.161 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.887 kez okundu

6.

Tarkan

226.409 kez okundu

7.

Volkan Demirel

222.029 kez okundu

8.

Emre Mor

195.678 kez okundu

9.

Ersay Üner

191.465 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

184.620 kez okundu