Alim Karaca

0

Alim Karaca Cumhuriyet Halk Partisi Muğla, Fethiye Belediye Başkan adayı’dır. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? siyaset hayatı ve biyografi bilgileri merak edilmektedir. Kısaca hayatı, biyografi bilgileri.

1973 yılının Temmuz ayında aslen Muğla Fethiye’de dünyaya gelen Alim Karaca, .. burcudur. Ailesi Fethiye Kumluova’nın tanınan ve köklü aileleri arasında yer almaktadır.

Kumluova İlköğretim Okulu ardından, İstanbul’da Ortaokul ve Lise tahsilini Beylerbeyi H. Ömer Sabancı Okullarında tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde ise yükseköğrenimini tamamlamıştır.

İstanbul’da henüz Lise döneminde iken siyaset hayatına atılmış, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında görev yapmaya başlamıştır. 2009 ve 2014 yılları arasında ise Kumluova Belediye Başkanlığı görevini başarı ile sürdürmüştür.

Günümüzde tarım ilede bölgede iş hayatını sürdüren Alim Karaca’nın eşi İngilizce öğretmeni Çiğdem Karaca’dır. Bu evliliğinden bir kızı, bir de oğlu vardır.

İyi derecede İngilizce bilen başarılı siyasetçi spor ilede bir hayli ilgilidr. Voleybol, basketbol ve futbol oynamaktan ve sosyal faaliyetlerde bulunmaktan keyif almaktadır. Ayrıca bir dönem İstanbul Enka Spor Kulübü bünyesinde voleybol oynamıştır. Son olarak sıkı bir Fethiyespor taraftarı olduğunu aktarabiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz