Ali Seçkiner Alıcı

Ali Seçkiner Alıcı son dönemde rol aldığı Bir Aile Hikayesi isimli dizi ile sıkça adından söz ettirmektedir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

3 Temmuz 1965 tarihinde aslen Kars’ta dünyaya gelen Ali Seçkiner Alıcı Yengeç burcudur. Boyu 1.74 cm, kilosu ise 75’tir. Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü mezunu’dur. Mezuniyetin ardından 1989 senesine kadar müzik öğretmeni olarak çalışmalarını sürdürmüş, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi ile Halk Evleri Sanat Atölyelerinde ses eğitmenliği yapmıştır. 2000 senesinde Erkoç Torun ve Nedim Yıldız’ın beraber kurmuş oldukları Üç Anadolu isimli topluluk yer almış günümüzde aktif olarak Devlet Çoksesli Korosunda korist – sanatçı olarak görev yapmaktadır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 1993 yılında Ferhunde Hanımlar isimli dizide canlandırdığı Eşber karakteri ile gerçekleştirmiştir.

Ali Seçkiner Alıcı oynadığı sinema ve diziler;

Ferhunde Hanımlar Dizi – 1993 (Eşber)
Saksıdaki Ağaç – Dizi – 2001
Komşu Köyün Delisi – Dizi – 2009 (Aşık Kalender)
Anons (Reha) Sinema
Yüz Yüze – Dizi – 2017
Şahsiyet – Dizi / 2018 (Naim Türedi)
Şampiyon (Hasan Karataş) 2018 – Sinema
Bir Ailesi Hikayesi – 2019 Dizi (Şakir)

Ayrıca 2009 yılında yayınlanan Komşu Köyün Delisi isimli dizinin müziklerini hazırlayan isim olmuştur.

En son Bir Aile Hikayesi isimli dizide Şakir karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Ezgi Baltaş Casting & Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz