Ali Şansalan

Ali Şansalan hakkında merak edilen soruların cevapları. Türkiye Süper Ligi hakemlerinden olan Şansalan aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, hakemlik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Mart ayında doğan Ali Şansalan Üst Klasman Hakemi olarak görev yapmaktadır. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu (BESYO) mezunu olan Şansalan ilk dönemlerde Çanakkale Bölgesi hakemi olarak görev yapmaya başlamıştır.

Ali Şansalan kariyeri;

İlk olarak Çanakkale Dardanelspor – Gebzespor arasında oynanan Bölgesel Gençlik U18 Lig karşılaşmasında 2. yardımcı hakem olarak görev yapmıştır. 31 Ocak 2010 tarihinde ise Çanakkale Dardanelspor ve Darıca Gençlerbirliği U10 karşılaşmasında orta hakem olarak görev yapmıştır. İlk süper lig karşılaşmasında ise Karabük ve Akhisar maçında 4. hakem olarak görev alan Ali Şansalan, orta hakem olarak ise 2017 sezonunda Akhisar ve Karabük maçında görev yapmıştır.

Hakem olması sebebi ile hangi takımı tutuyor? sorusu futbol severler tarafından çok merak edilmektedir. Ancak hiç bir kaynakta hangi takımı tuttuğu ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Taraftarlar ise ağırlıklı olarak kendisi hakkında Fenerbahçeli olabilir gibi yorumlar yapmaktadır.

Doğum tarihi: 17.03.1988 (29)
Hakemliğe başladığı yıl: 2007
İlk profesyonel maçı: 09.09.2012
Süper Lig’e çıktığı sezon: 2017-18 (1)

2017 yılında Rize Kaçkar Sağlık Koleji libero ve köşe oyuncusu voleybolcu Merve Şaşmaz’a yaptığı evlilik teklifi ile de dikkatleri üzerine çekmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz