KimNereli.net

Ali Karagöz

Ali Karagöz Kimdir?

Gerçek adı: Ali Karagöz
Doğum Tarihi: 29/05/1960 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: İstanbul

Ali Karagöz Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ali Karagöz rol aldığı dizi ve sinema filmleri ile adından söz ettiren başarılı isimler arasında yer almaktadır. Peki aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen Ali Karagöz İkizler burcudur. Bir röportaj’da aslen bildiği kadarı ile üç göbektir İstanbul’lu olduğunu belirtmiştir.

Hürriyet Koleji ardından Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulundan mezun olmuş, mezuniyetin ardından bir süre cafe, otel ve bar gibi mekanlarda işletmeci olarak iş hayatını sürdürmüştür.

Vatani görevinin ardından da yine uzun seneler turizm ve moda sektöründe çalışmalarını sürdüren Ali Karagöz, aynı zamanda oyunculuk yapmaya devam etmiştir. 1979 senesinde mankenlik yapmaya başlamış ayrıca 25 sene gibi uzun bir süre sutopu oyunculuğu ve koçluğu yapmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde yönetmen yardımcısı ve oyuncu olarak görev yapmıştır. Tiyatro Oyuncuları Derneği (TODER) ve Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) üyesi’dir. 1985 ve 1987 seneleri arasında reklam sektöründe yer almış, 1988 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na girmiş 3 sene zorunlu kurslara devam etmiş 1990’da ize asal kadroya geçmiştir.


7 yıl kadar, 7 Kocalı Hürmüz oyununda tanıştığı ünlü oyuncu, tiyatrocu Oya Başar ile birlikte olmuştur. Ancak birliktelikleri son bulmuştur.

Bazı Tiyatro oyunları, Üç Kız Kardeş, Bedia Muvahhit Gecesi, Müfettiş, Bir Sabah Gülerek Uyan, Hamlet Performans 2000, Bir Tutkunun Yüzyılı, Düşüş, Vakti Geldi, Muhsin Ertuğrul Gecesi ve Fehim Paşa Konağı. Ayrıca Yüzleşme tiyatro oyununda yönetmen olarak yer almıştır.

Ali Karagöz oynadığı diziler;

Hicran, Not Defteri, İyilik Kervanı, Fedai, Şifacı, Parmak Damgası, Arka Sokaklar, Yanık Koza, Beşinci Boyut, Büyük Buluşma, Yeni Hayat, Mazlum, Ayşeçik, Çiçek Taksi, Gül ve Diken, Yaz Evi, İki Kız Kardeş, Mahallenin Muhtarları, Kopuk Dünyalar, Uzak Kentin İnsanları, Saide.

Rol aldığı sinema filmleri ise;

Para, Tatlı Dillim, Boşver Arkadaş, Sezercik Küçük Mücahit, Deli Yusuf, Baskın, Dilek Kutusu, Gelincik, Sultan, Şark Bülbülü, Dil Yarası, Durdurun Dünyayı, Sultan, Bataklıkta Bir Gül, En Büyük Yumruk, Postacı, Gülom, Sokaktan Gelen Kadın, Yalnızım, Şendul Şaban, Milyarder, Alman Avrat’ın Bacısı, Babamı Arıyorum, İnşaat 2 ve Maskeli Beşler: İntikam Peşinde.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ali Karagöz
Gerçek adı: Ali Karagöz
Doğum Tarihi: 29/05/1960 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

376.628 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

304.219 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.332 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.224 kez okundu

5.

Tarkan

220.825 kez okundu

6.

Volkan Demirel

218.561 kez okundu

7.

Emre Mor

192.690 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.811 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

178.023 kez okundu

10.

İrem Derici

173.724 kez okundu