Ali Ersan Duru

Ali Ersan Duru ekran severler tarafından sıkça hayatı hakkında merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler. Kısaca hayatı, biyografisi.

18 yaşında iken oyuncu olmaya karar veren Ali Ersan Duru Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü mezunudur.

Öğrencilik döneminde amatör tiyatro ile sahne deneyimini gerçekleştiren yakışıklı oyuncu ilk olarak Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda yer almış ve 2008 senesinde Diyalog Sanat’ta oyunculuk eğitimini almıştır.

Daha sonra Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na katılmış ve 3 sene tiyatro eğitimi almış bu dönemde yine kamera oyunculuğu workshopları da almıştır.

Bugüne kadar Başrolde Aşk, Hayat Devam Ediyor, Çanakkale 1915, Bugünün Saraylısı, Romantik Komedi 2, Yağmurdan Kaçarken, Gönül İşleri, Aşk Zamanı, Şahane Damat ve Kalbimin Sultanı gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

2018 yılı itibariyle Star Tv’de yayınlanan Kalbimin Sultanı isimli dizide Mahmut karakterini canlandırmaktadır. Ali Ersan Duru Ankara’da dünyaya gelmiş, baba tarafından aslen ise Rize’lidir. Başak burcudur. Boyu 1.90 cm, kilosu ise 80’dir.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz