Ali Erkazan

0

Usta oyuncu Ali Erkazan Sıdıka dizisinde Zekeriya Saka ve En Son Babalar Duyar dizisinde canlandırdığı karakter ile tanınmıştır. Bir dönem Levent Kırca tiyatrosu ve Ankara Sanat Tiyatrosunda çalışmıştır.

1983 senesinde kamera karşısına geçen usta oyuncu’nun babası Fahri Erkazan, Yanık Fahri lakabı ile uzun yıllar memleketinde taksici olarak çalışmıştır. Ali Erkazan aslen Samsun’ludur ve Samsun’da dünyaya gelmiştir. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Bugüne kadar Kurt ve Kuzu, Bir Yudum Sevgi, Değirmen, Olacak O Kadar, Yaprak Dökümü, Yukarı Karakısık, Evdekiler, Koptagel Taksi, Deniz Bekliyordu, Hayat Bazen Tatlıdır, Şaşıfelek Çıkmazı, Sıdıka, Son, Aşk Meydanı Savaşı, Başımıza Gelenler, En Son Babalar Duyar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Annem, Evimin Erkeği, Münferit, Sevgili Dünürüm, Aşk Tutulması, Benim Annem Bir Melek, Cesaretin Var mı Aşka, Cümbür Cemaat Aile, Kaledeki Yalnızlık, Küstüm Çiçeği, Huzurum Kalmadı, Göç, Kötü Yol, Otisabi, Poyraz Karayel, Göç Zamanı, GÜvercin Uçuverdi, Emicem Hospital, Melekleri Taşıyan Adam, Yıldızlar da Kayar, Kayseri Aslanı: Çin İşi ve Baba Bi Buçuk isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz