Ali Demirel

0

Ali Demirel uzun yıllar Türk televizyon dünyasında başarıları ile adından söz ettirmiştir. Usta isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında neden öldü? Oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Demirel Kimdir? Nereli?

1944 yılının Mart ayında dünyaya gelen usta oyuncu İstanbul doğumludur. Kariyeri boyunca bir çok sinema, dizi ve tiyatro oyununda sahne almıştır. Yeri geldi garson, yeri geldi, polis, yeri geldi icra memuru gibi bir çok karaktere büründü. Ekran severler tarafından ise özellikle rol aldığı Levent Kırca ile bütünleşen Olacak O Kadar adlı program ile tanınmıştır.

Banker Bilo, Kartal Murat, çiçek abbas, Gelinciklerim, Dolap Beygiri, Çark, Sevgi Dünyası, Talih Kuşu, Teyzem, Şeytan Bunun Neresinde. Aynı Çatı Altında, Hayat Kavgam ve Oflu Hoca’nın Şifresi rol aldığı sadece bir kaç yapıttır.

2021 yılında ise maalesef tüm sevenleri yasa boğulmuştur. Öğle saatlerinde evinde fenalaşan Ali Demirel ambulans ile hastaneye kaldırılmıştır. İleri derecede zatürre teşhisi konmuş ancak yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirmiştir. Ayrıca şeker ve böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklarıda bulunan usta sanatçı 77 yaşında iken Muğla, Marmaris’de tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yummuştur.

İlginizi Çekebilir :   Sıla Erkan

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz