Ali Çoban

1967 doğumlu oyuncu Ali Çoban Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Oyunculuk çalışmalarını Goldmine Management üzerinden sürdürmektedir. Burcu Balık’tır.

Bugüne kadar bir çok sinema ve dizide rol alan Ali Çoban günümüzde Adını Sen Koy isimli dizide Salim karakterini canlandırmaktadır.

Daha öncesinde rol aldığı bazı sinema ve diziler ise, Yalnızlar, Karartma Geceleri, Taşların Sırrı, Sahte Dünyalar, Zamanda Yolculuk, Gözlerinde Son Gece, Hüzün Çiçeği, Ustura Kemal, Yaban, Duvardan Duvara, Kördüğüm, Deli Yürek, Günaydın İstanbul Kardeş, Yılan Hikayesi, Beni Unutma, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Kumru, Yedi Numara, Çilekli Pasta, Aşkına Eşkiya, Vasiyet, Kınalı Kar, Kısa Devre, Sırlar Dünyası, Kurşun Yarası, Çınaraltı, Kalp Gözü, Taşı Sıksam Suyunu Çıkarırım, Beşinci Boyut, Erkek Tarafı, Hırsız Polis, Seni Çok Özledim, Daha Neler, Mavi Kuş, İspinozlar, Son Ders, Tılsım Adası, Yaralı Yürek, Z, İspiz Recep, İstiklal: Karboğazlı Hatice Bacı, Kolpaçino, Kızım Nerede, Devrimden Sonra, Küf ve Yaşamak Güzel Şey…

1980 yılından bu yana tiyatro yapan Ali Çoban o dönemlerde Kartal Sanat İşçiliği Tiyatrosu’nun kurucu oyuncularından olmuştur. İstanbul Kartal ve çevresinde bir çok tiyatro topluluğunda aktif olarak çalışmıştır.

Ali Çoban aslen Erzincan’lıdır. Evli ve bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz