Ali Bal

Ali Bal Türk Dili ve Edebiyatı, Eski Türk Edebiyatı Yüksek Lisans. Uluslararası İlişkiler. Eğitim Tokat dergisi GYY, Milat gazetesi köşe yazarı. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Ali Bal Kimdir?

Ali Bal gazeteci, eğitimci, şair ve yazar’dır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü Sulusaray’da tamamlamıştır. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (1998) mezunudur.

Ali Bal Nereli?

Ali Bal aslen Tokat’lıdır. 15 Eylül 1977 yılında Tokat’ın Sulusaray İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Üniversite eğitiminin ardından bir süre öğretmen olarak görev yapmıştır. Ardından (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev almıştır. Tokat Plevne Lisesi’nde öğretmen ve müdür yardımcısı olarak görev yapmış, Kocatepe Üniversitesi’nde de eski Türk edebiyatı alanında yüksek lisans yapmıştır.

Yazıları ilk olarak 2005 senesinde Kümbet isimli dergi de yayınlanmıştır. Daha sonra şiir ve yazıları, Tasfiye, Bizim Kümbet ve Çınar dergilerinde yayınlanmıştır.

Mahmut Hasgül ile beraber, Tokat’tan Mısralar isimli antolojiyi hazırlamıştır.

Tokat’ta yayımlanan Kümbet Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği ve farklı sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır. Tokat Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Başkanlığı’da yapan Ali Bal, Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Eğitim – Birsen Öğretmen Hatıraları Yarışması’nda Tokat 3. lüğünü almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz