Ali Babacan

1

Ali Babacan hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? kariyeri, siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

4 Nisan 1967 yılında dünyaya gelmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. 23. ve 24. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili olan Ali Babacan, aynı zamanda Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

AK Parti’nin iktidara gelişiyle birlikte ekonomide güçlü bir tablo çizmesinde en önemli simalardan biri olan Babacan 13 yıllık hizmet sürecinde ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı vazifelerini başarıyla temsil etti.

Yaptığı görevlerde halkın takdirini toplayan Babacan 8 temmuz 2019 tarihinde uzun süredir kulislerde konuşulan ancak ne zaman gün yüzüne çıkacağı merakla beklenen pozisyonu ile ilgili açıklamada bulundu. “Kamuoyunun bilgisine” şeklinde sunduğu bildirgede kurucusu olduğu AK Partiden ayrıldığını ilan etti. Akabinde partinin resmi İnternet adresinde ‘AK Kadro’ kurucu listesinde yer alan “Kurucu Üyeler” bölümü sayfasından Babacan’ın isminin sayfadan kaldırıldığı gözlemlendi.

Eğitimi:

(1985) – TED Ankara Koleji
(1989) – Orta Doğu Teknik Üniversitesi
(1990–1992) – Kellogg İşletme Okulu.

Ülkü Zeynep Babacan ile evlidir. Fatma Dilara, Mustafa Kerem ve Hilmi Emir isimlerinde üç çocuğu vardır. Çok iyi derecede İngilizce bilmekte, aslen Ankara Şereflikoçhisar nüfusuna kayıtlıdır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz