Ahu Tuğba

Ahu Tuğba Yeşilçam ve Türk Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları arasında yer almaktadır. Ekran severler tarafından kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? hangi filmlerde rol aldı? gibi bir çok soru ile merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İstanbul Yeşilköy’de oldukça varlıklı bir ailenin tek evladı olarak 1959 yılında dünyaya gelmiştir.

Henüz Ortaokul öğretimi döneminde sinema dünyasına adım atmıştır. Kanada Concordia Üniversitesi İngiliz Dili bölümü’nde eğitim görmüş ancak yarıda bırakmıştır.

Bugüne kadar 10 evlilik gerçekleştiren Ahu Tuğba henüz 14 yaşında iken okul arkadaşı ile ilk evliliğini yapmış kısa sürede boşanmıştır.

1981 senesinde Mustafa Ulusoy ile evlenmiş ardından Nafiz Kavi, Süha Kutlu, Osman Soyer, Enis Karaduman, Mete Has, Fransız Pascal Levaseur, Arnavut asıllı doktor Timmy Alejtanij ile evlenmiş ve bu evliliğinden 1992 doğumlu Ahu Ajelbegü Ahu Anjelik Alejnatij isminde bir kızı vardır. Son olarak ise 2010 yılında 10. evliliğini İzmirli varlıklı birisi ile gerçekleştirmiştir.

Rol aldığı bazı sinema filmleri, Tolga, Cıbıl, Akdeniz Kartalı, Derviş Bey, Banker Bilo, Şaşkın Milyoner, Beyaz Ölüm, Kurban, Kayıp Kızlar, Kadın Bir Defa Sever, Akrep Şadiye, Gülümse Biraz, Damga, Deli Gönlüm, Gece, Bir Aşk Bin Günah, Ayça Seni Seviyoruz, Analar Ölmez, Aşk Üçgeni, Aldatacağım, Meçhule Gidenler, Aşkın Gücü, Deliler Kudurunca.

Günümüzde İstanbul Osmanbey’de Guantenamera isimli bir gece kulübünün sahibi olarak işletmeciliğini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz