Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu ekran severler tarafından oldukça merak edilen isimlerin başında gelmektedir. Genellikle kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu ve daha bir çok sorunun cevabı.

1994 yılının Ekim ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Ahsen Eroğlu’nun burcu Akrep’tir. Aslen Tekirdağ, Çorlu doğumludur. Boyu 1.71 cm, kilosu ise 55’tir.


Eğitimi, mezuniyeti;

Ahsen Eroğlu Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu mezunudur. Küçük yaşlardan itibaren spora olan ilgisi ile eğitim hayatını da spor üzerine okumak istemiştir. 12 yıllık voleybol geçmişi vardır. Zamanla ailesininde teşviki ile oyunculuğa adım atmıştır. Okul yıllarında tiyatro ile ilgilenmiş ve kendisini geliştirmiştir. Ege Üniversitesi TV sayesinde ise medya sektörüne ilk adımını atmıştır. En son Sahne 3MOTA çatısı altında oyunculuk eğitimleri almıştır. Günümüzde ise oyunculuk ile birlikte aktif olarak dijital çizim ve tasarım çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ahsen Eroğlu Oyunculuk kariyeri, oynadığı diziler;

İlk olarak profesyonel olarak Corendon Airlines, Tadım Yenigün ve Türk Telekom reklamlarında yer almıştır.

Oyunculuk kariyeri; Bir Modern Habil Kabil Hikayesi isimli dizi ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Daha sonra, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Meleki Hatun, Anne dizisinde ise Duru karakterine can vermiştir. Ardından ise Katilin Kızları, Kızlarım İçin ve İstanbullu Gelin isimli dizilerde rol almıştır.

En son rol aldığı İstanbullu Gelin dizisinde Yaz karakterini canlandırmıştır. Dizide Salih Bademci, Neslihan Arslan, Fırat Tanış, Fatih Koyuncuoğlu, Neslihan Yeldan, Özcan Deniz, Aslı Enver, Güven Akpınar ve İpek Bilgin gibi isimler rol almıştır.

Her fırsat bulduğunda müzik dinleyen, spor yapan ve kitap okuyan Ahsen Eroğlu’nun sanat içerikli dergiler ise vazgeçilmezleri arasında. Ayrıca 4 yaşından bu yana çizim yapmakta, kendisine oyunculuktan sonra en yakın hissettiği alanın resim olduğunu belirtmiştir. Türkiye’de en beğendiği oyuncular arasında Fikret Kuşkan ve Zerrin Tekindor, yurt dışında ise Meryl Streep.

Özellikle saç rengide hayranları tarafından sıkça sorgulanmaktadır. Boya mı? değilmi diye, sorunun cevabı ise orjinal saç rengi’dir. Yeni sezonda da İstanbullu Gelin dizisinin oyuncu kadrosunda bulunan güzel oyuncu dizide Özcan Deniz (Faruk) ve Aslı Enver (Süreyya)’nın kızları rolünde yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz