Ahmet Yelis

Ahmet Yelis hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları ve siyaset hayatı gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında, İstanbul Kasımpaşa’da dünyaya gelen Ahmet Yelis, aslen Kastamonu Bozkurt İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 1965 senesinden (5 yaşından) bu yana hayatını İstanbul’un Üsküdar İlçesi’nde sürdürmekte, evli ve iki çocuk babasıdır.

Eğitim hayatı;

Üsküdar’da İlköğretim ve Ortaokul eğitimini tamamlamış, ardından Beyoğlu Ticaret Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mesleki kariyerine, Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak devam eden Ahmet Yelis, ayrıca Server Group firmalarında ticari faaliyetini sürdürmektedir. Hem YMM, hem Siyaset hem de iş hayatını birlikte devam ettirmektedir.

Birlik Vakfı Meslekte Birlik Grubu, Topkapı Sarayı Derneği, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Turing, İYMMO ve İlişider gibi Mesleki ve Yöresel birçok dernekte yöneticilik, denetçilik ve üyelikleri bulunmaktadır.

Ahmet Yelis Siyaset hayatı;

Lise senelerinde Ülkü Ocakları’nda başladığı siyasi mücadelesini günümüze kadar taşımıştır. Öğrencilik yıllarında, Türkiye tarihinin en çalkantılı dönemlerinde Ülkücü mücadele içerisinde yer almıştır. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu‘nun Başkanlığını üstlendiği 1991’de, bir grup arkadaşı ile Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın İstanbul şubesini kurmuştur. SOGEV olarak, Ülkücü öğrencilerin yetişmelerine ve eğitim çalışmalarına katkılarda bulunmuş, 12 Eylül darbesi mağdurlarına yardımcı olabilmek için var gücü ile çalışmıştır.

Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber, Milli Mutabakat çağrısı yapan kadro içerisinde, aynı zamanda Büyük Birlik Partisinin kuruluş faaliyetlerinde yer almıştır. BBP’nin İstanbul Kurucu İl Bölge Başkanlığı, Üsküdar İlçe Başkanlığı ve 1997-2000 yılları arasında İstanbul İl Başkanlığını yapmıştır.

2000 senesinden beri Merkez Karar Yürütme Kurullarında ve Yüksek İstişare Kurullarında görev yapan Ahmet Yelis, 2 dönemdir ise Büyük Birlik Parti’sinin Başkanlık Divanı üyeliğini yapmaktadır.

Adaylıkları;

2014 Yerel Seçimlerinde BBP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı..
2015 yılında Kastamonu 1. Sıra Milletvekili adayı.
Cumhur ittifakı kapsamında 2018 Yılı 27. Dönem Ak Parti Bursa 2. Bölge 7. Sıra Milletvekili adayı.

Günümüzde Büyük Birlik Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak siyasi hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz