Ahmet Pekyatırmacı

Ahmet Pekyatırmacı 19 Mayıs İlkokulu ve Konya İmam Hatip Lisesi, ardından Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

1971 yılında aslen Konya’da dünyaya gelen Ahmet Pekyatırmacı, askerlik görevinin ardından 1995 yılında iş hayatına atılmış, 2001 senesine kadar farklı şirketlerde kurucu ortaklık, şirket müdürlüğü yapmıştır.

Daha sonra kendi şirketi ile iş hayatını sürdürmüştür. İnşaat ve hizmet sektörlerinde ulusal ve uluslararası şirketler temsilciliği ve uygulayıcı bayiliğini üstlendi. Konya’da bir çok projenin yapımında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Kendisine ait olan mühendislik hizmetleri şahıs firması olarak faaliyetini sürdürmektedir.

2009 yerel seçimlerinde Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilmiş, 2014 yerel seçimlerinde 2. dönem Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2014’ten itibaren Selçuklu Belediyesi Meclis Üyesi olarak Başkan Yardımcılığı görevini devam ettiren Ahmet Pekyatırmacı 2018 yılında ise Selçuklu Belediye Başkan adayı olmuştur.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Pekyatırmacı, evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır. Ayrıca günümüzde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde 2. lisans öğrenimini sürdürmektedir.

1 Yorum

  1. Ahmet Pekyatırmacı, imam hatip lisesinden ögrencimizdir. Çok başarılı, iyi ahlaklı, yardım sever, paylaşan ve bölüşen bir öğrenciydi. Belediye başkanlığında da çok yararlı ve başarılı olacağına inanarak HAYIRLI OLSUN dileklerimle mutluluklar dilerim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz