Ahmet Hamdi Çamlı

0

Ahmet Hamdi Çamlı Adalet ve Kalkınma Partisi 26. Dönem İstanbul Milletvekili olarak siyaset hayatını sürdürmektedir. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Hamdi Çamlı Kimdir? Aslen Nereli?

1965 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya gelmiş, annesi Sabahat Hanım, babası ise Ahmet Zeki Bey’dir. Baba tarafından aslen Trabzon’ludur. 20 sene Recep Tayyip Erdoğan’ın Reis dediği ve gönüllü şoförlüğünü yaptığı isimdir.

İlköğrenimi Fatih İlkokulu’nda (Taşmektep) başlamış, lise öğrenimini, İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Uzaktan eğitim yöntemi ile hizmet veren Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri Bölümünü bitirmiş ardından İlahiyat eğitimine devam etmiştir.

Geçmiş yıllardan itibaren, Fatih İlçe Yönetim Kurulu, İl Teşkilatları ve Genel Merkez Teşkilatlarında çeşitli görevler almıştır. İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği, Türkiye İzcilik Federasyonu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu ile Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Bir dönem ulusal bir gazete bünyesined köşe yazarlığı yapmış, 26. Dönemde Milletvekili seçilmiştir. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği yapan Ahmet Hamdi Çamlı orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evlidir ve üç evladı vardır.

Ahmet Hamdi Çamlı Anıtkabir ile ilgili yaptığı bir paylaşımın ardından dikkatleri üzerine çekmiştir. 10 Kasım’da resmi twitter hesabından Anıtkabir’in fotoğrafını paylaşarak “Keşke bir köşesinde de mescid olsaydı” ifadelerini kullanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz