Ahmet Akcan

Ahmet Akcan hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? Hangi takımları çalıştırdı? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1958 yılının Şubat ayında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Bir çok kulüpte teknik heyet ile birlikte aldığı görevler üstlenmiştir. Ayrıca TFF birimleri başta olmak üzere, panel, kurum ve seminerlerde ders ve kurslarla eğitimci kimliğinide ön plana çıkaran isim olmuştur.

Türkiye’de Jupp Derwall, Karl-Heinz Feldkamp, Sigi Held ve Greame Souness gibi pek çok yabancı teknik adamın yardımcılığını üstlenmiştir. Bir dönem Hans Peter Briegel ile Beşiktaş takımını, Rainer Hollmann ile birlikte ise Galatasaray takımını çalıştırmıştır. Galatasaray takımında aldığı görevler döneminde 5 Lig şampiyonluğu ve 4 kez de Türkiye Kupası’nı kazanan isim olmuştur. Galatasaray’ın Şampiyon Kulüpler Kupası’ndaki Neuchatel Xamax ve Şampiyonlar Ligi’ne ilk kez katıldığı tarihte Manchester United zaferlerinde büyük emekleri bulunmaktadır.

Ahmet Akcan Günümüze kadar Tercüman, Antrenör ve Teknik Direktör olarak bir çok takımda görev yapmıştır.

Galatasaray’da antrenör ve tercüman, Trabzonspor da antrenör, Beşiktaş ta ise tercüman olarak çalışmalar gerçekleştiren başarılı ismin bugüne kadar teknik direktör olarak görev yaptığı takımlar ise.

1994 – Antalyaspor
1997 – Konyaspor
1998 – Karabükspor
1998 – Bursaspor
2004 – 2006 Mardinspor
2007 – Eskişehirspor
2010 – Orduspor
2018 – Amedspor

Günümüzde Spor gündeminde gün boyu yaşananların özetlerini Murat Demiryas ile birlikte A Spor ekranlarında yayınlanan Son Sayfa programında yorumlamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz