Ahhan Şener

Ahhan Şener hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede okudu? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

7 Eylül 1981 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Anasanat Dalı Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu, orta öğrenimini Özel Moda Lisesinde tamamlamıştır. Maalesef aslen nereli olduğu ve doğum yeri gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

2003 yılından bu yana Şehir Tiyatroları kadrosunda olan oyuncu, yıkılan Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde oynamış, o sahnede soluk almış bir isim.

Bütün Tiyatrocular gibi Ahhan Şener de mucizevi bir insan, Entelektüel birikimi, gelişmiş gözlem yeteneği, Türkçe’ye olan profesyonel hakimiyeti ve samimiyeti Şehir Tiyatroları’nın başarısını ve sıcaklığını göstermektedir.

Issız Adam filminde de yer almış olan oyuncu bir çok dizide de rol almıştır. Bunlardan bazıları; Hatırla Sevgili, Yılan Hikayesi, Zümrüt’tür. “Bizim Profesör Enişte” ve “Caniko 2002” ise hem oynadığı hem de yönettiği oyunlardan bazılarıdır.


Oynadığı Oyunlar

Üç Kız Kardeş
Coriolanus
Sokak Kedileri
Geçmişten Gelen Kadın
Lay Lay Lom
Ceza Kanunu
Kantocu
Çalıkuşu
Yaban Ormanı
Mary Stuart
Ferhat ile Şirin
Hırçın Kız
Bir Gece Masalı
Bizans Düştü

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz