Adriana Lima

0

1981 doğumlu dünyaca ünlü manken Adriana Lima son dönemlerde Türkiye’de sıkça yazar Metin Hara ile aşlarıyla gündeme gelmiştir. Brezilya’nın Salvador Eyaleti’nin başkenti Bahia’da maddi durumu sıkıntılı bir ailenin evladı olarak doğmuştur. 13 yaşında iken bir markette alışveriş yaptığı dönemde fark edilmiş ve 15 yaşında katıldığı Ford Supermodel of Brazil Model Search yarışmasını kazanmıştır.

Kısa süre sonra New York’a taşınmış ve Elite Model Management ile anlaşmış ve Vogue, Maria Claire dergilerinin moda çekimlerinde yer almıştır.

Asıl çıkışını Times Square reklam tablosunda yer alan bilboard reklamı ile gerçekleştirmiş ve 2000 yılında Guess Costanoa Kampanyasında dünyaca ünlü isimler olan Laetitia Casta, Claudia Schiffer ve Eva Herzigova gibi mankenler ile yer almıştır.

1998 yılında ise Victoria’s Secret defilesi ile tamamen tanınmış ve Gisele Bündchen ve Heidi Klum ile birlikte melek kanatları takarak sergiledikleri iç çamaşırı defilesinde boy göstermiş 2003 yılında Vicrotia’s Secret defilesinde açılışı gerçekleştiren manken olarak ismini moda dünyasına yazdırmıştır.

Türkiye’ye ilk olarak 2009 yılında Acun Ilıcalı’nın sunmuş olduğu Var Mısın Yok Musun yarışması için gelen Adriana Lima bu yarışmada 75 bin TL kazanmış ve kazandığı parayı kanser olan çocuklar için bağışlamıştır.

14 Şubat 2009 yılında NBA basketbolcularından Marko Jaric ile evlenmiş ve bu evliliğinden 2009 doğumlu Valentine Lima Jaric ve 2012 doğumlu Sienna Lima Jaric isimlerinde iki kızı vardır. Çift daha sonra 2014 yılında boşanmıştır.

Adriana Lima aslen Brezilya kökenli, Amerikan Yerlisi’dir.

İlginizi Çekebilir :   Şahin K

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz