Adem Karabey

7

1982 doğumlu Adem Karabey Sincan İmam Hatip Lisesi ve Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur.

Aslen Ankara’lı ve Ankara’da dünyaya gelen Adem Karabey bir süre sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Hayatında doğup büyüdüğü yer Ankara, ilim tahsil ettiği Konya ve yaşadığı yer İstanbul’un kendisi için çok özel olduğunu belirten Karabey bir çok radyo’da farklı formatlarda program hazırlayıp sunmuştur.

Üniversite döneminde İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Musikisi Korosunda yer almıştır. Ankara’da Hedef Radyo ile başladığı radyo programcılığını İstanbul’da Lalegül Fm, Konya’da Gençlik Fm, Ribat Fm ve Çizgi Radyolar ile devam ettirmiştir. Yine üniversite yıllarında solist olarak yer aldığı Grup Arifan ile bir çok şehirde konser vermiştir. 2005 yılından 2008 yılına kadar Tv 5’te hafta sonu ana haber spikerliği yapmış, Türkiye’de 50’nin üzerinde şehirde Kur’an Ziyafetleri program sunuculuğunu üstlenmiştir. 2006 yılında Beyaz Güvercin isimli ilk müzik albümünü paylaşan Adem Karabey ilk klibini O Geliyor isimli eserine çekmiştir. Bu parçanın söz ve müziği de kendisine aittir.

Daha sonra yine kendi bestelerinden oluşan Aşk’ın Kalbine Ezgiler adlı albüm ile daha çok tanındı. Mihrali dizi müziğinin bestekarı Fatih Ihlamur ile çalışmış, Efendim (s.a.v) isimli eseri Eşref Ziya Terzi ile birlikte seslendirmiştir.

İlginizi Çekebilir :   Yalın

7 Yorumlar

  1. Trt Radyoda bazı günler yayın yapan eskilerden Tv5 de haber sunuculuğu da yapmış İslami çizgide hareket etmeye çalışan bir müzisyen 2 albümü var . Beyaz Güvercin ve Aşkın Kalbine Ezgiler

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz