Açelya Elmas

1977 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Açelya Elmas, yine ekran severlerin dizi ve sinema dünyasından tanıdığı oyuncu Naz Elmas‘ın üvey ablasıdır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümünden mezun olmuştur. İki sene Opera Şan, 4 yıl ise müzikal eğitimi almıştır. Daha sonra tiyatro, sinema ve dizilerde rol almaya başlamıştır.

Bugüne kadar Birleşen Gönüller, Karagül, Su ve Ateş, Lale Devri, Nene Hatun, Kara İnci, Karınca Yuvası, Ihlamurlar Altında, Kurşun Yarası, Cabbar, Koçum Benim, Eyvah Kızım Büyüdü, Gittiğin O Gün, Umut Yolcuları, Deli Yürek, Eyvah Babam, Ruhsar, Kanımdaki Barut, Romantik, Kedi Özledi, Nisan Yağmuru, Kirve, Her Sevda Bir Veda ve Yalnız Hayaller Kaldı gibi sinema ve dizilerde rol almıştır.

Ayrıca Ihlamurlar Altında dizisinin Günahkarsın isimli dizi müziğinin sözlerini yazmış ve seslendirmiştir.

2016 senesinde Sevabın Hazır Mı isimli ilk single çalışması ile müzik severlerin karşısına çıkan Açelya Elmas İstanbul doğumludur.

3 sene Lenf kanseri ile mücadele etmiş o dönemde kardeşinin yanında olmaması nedeni ile uzun süre dargın kalmışlardır. Daha sonra babası Talat Elmas vefat etmiş bu dönemde kardeşi ile tekrar barıştıkları yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz