Aboubakar

Türkiye’de özellikle Beşiktaş‘ta oynadığı dönemde isminden sıkça söz ettiren Aboubakar, 1992 yılında Kamerun’da dünyaya gelmiştir. Kova burcudur.

Ülkesi Kamerun’da iyi bir eğitim aldığını ve sürekli kendisini geliştirmek için kitaplar okuduğunu belirten Aboubakar, futbolcu kimliğinin yanı sıra, sağlam bir bilgi birikime sahiptir.

Futbol hayatına ülkesinde Cotonsport takımı ile adım atmıştır. 2010 sezonunda Fransa takımlarından Valenciennes takımına, 2013 yılında ise Lorient takımına transfer olmuştur.

Başarılı bir sezon geçirmiş ve 2014 yılında 11 Milyon Euro bonservis bedeli ile Portekiz devi, Porto takımına 11 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştur. 2016 ve 2017 sezonunda Beşiktaş takımında kiralık olarak forma giymiş tekrar eski kulübü Porto’ya dönmüştür. 2018 yılı itibariyle güncel piyasa değeri 18 Milyon Euro’dur.

Vincent Aboubakar 29 Mayıs 2010 tarihinde Kamerun A Milli takımına seçilmiş ve 2018 dünya kupası öncesine kadar toplam 63 karşılaşmada forma giymiş ve 20 gol atmıştır.

Forvet olarak sahada yer alan Aboubakar bir açıklamasında dini ile ilgili ailem ve çevremde müslüman olanlar var, ismimi Ebubekir olarakta telafuz edebiliyorlar demiştir. Ancak kendi dini inancı hakkında net bir açıklama yapmamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz