Abdurrahman Uzun

Abdurrahman Uzun özellikle son dönemde youtube video kanalı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Abdurrahman Uzun Kimdir? Nereli?

Türkiye Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun İstanbul Üniversitesi Sahne sanatlarını tamamlamış, daha sonra Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümden mezun olmuştur.

Öncesinde ise İlköğretim eğitimini memleketinde, Ortaokul ve Liseyi ise İstanbul İmam Hatip lisesinde tamamlamıştır.

Aslen Rize Merkeze bağlı Kendirli Beldesi nüfusuna kayıtlıdır. 1981 yılında dünyaya gelmiş, burcu boğa’dır. Ortaokul döneminde Fatih’te Feza Kültür Sanat Merkezi’nde Hasan Nail Canat’tan tiyatro eğitimi almış, 1999 senesinden bu yana profesyonel oyunculuk ve program sunuculuğu yapmaktadır.

2002’de Drama Öğretmenliğine başlamış 2003 ve 2005 yılları arasında Bağcılar Belediyesinde Tiyatro öğretmenliği yapmıştır. Ayrıca 4 tiyatro oyunu sahneleyen Uzun 2004 ve 2006 yılları arasında ise 3 tanıtım ve bir sinema filmi projesinin yapımında yer almıştır.

Yedi sene Mavi Karadeniz Tv’de Dalga Dalga Karadeniz programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. 2014 senesinde Patika Ajans Reklam Tanıtım ve Organizasyon firması ile kendi işini kurdu. 2017 yılında Ajans Organizasyon, WebTv, Haber Merkezi bölümlerini Uzer Medya Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır.

Abdurrahman Uzun evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır. Son dönemlerde programları, yazıları ve videoları ile ses getirmeye devam etmektedir.

9 Yorumlar

  1. Müslüman daima açık yürekli bildiğini söylemesidir bir imam hatip mezunu olarak söylüyorum utanıyorum imamın faizli ticaret yapması helalmıdır nićin böyle yapıyorsun dediğimde dinimi sendenmi öğrenecem diyor ne yapılmalı müslüman olarak senede bir defa ordu gürgentepe ye gidiyorum arkasında sadece bayram namazı kıldım başka namaz kılmadım kılamamda Allah rızası için senden bilgi istiyorum

  2. Allah selamet versin, çok güzel değerlendirmelerde bulunuşun ve doğruları korkmadan dile getirmeni ömür boyu senden beklemekteyiz. İyiki varsın.

  3. Abdurrahman Uzun God bless you. A man of courage and honour. A Hell with the Kafirs who lost their belive and became the filth of the Western Societies. All the good Muslims love you.

  4. Gardas akp nin herşeyi örtbas yapıyor ters algı yaratıyorsun hayatımda senin kadar algı yaratan görmedim ama helal olsun işini iyi yapıyorsun gardas

  5. Apo sen doğru bildiğini yap sen kendirlinin mucadelecı ruhuyla yoğrulmuşsun bilmez herkes tenkıt edenler kendirliye bir gün misafır olsun sanırım ilk işlerı tenkıt tıvıtlerını sılmek olacak

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz