KimNereli.net

Abdurrahim Kaplan

Abdurrahim Kaplan Kimdir?

Abdurrahim Kaplan
Gerçek adı: Abdurrahim Kaplan
Doğum Tarihi: 1981 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Meslek: Akademisyen İmam Hatip Köşe Yazarı
Mezuniyet: Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Şırnak Üniversitesi
Doğum yeri: Mardin Midyat

Abdurrahim Kaplan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Abdurrahim Kaplan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? kimdir? aslen nereli? doğum yeri, doğum tarihi, mesleki kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılında aslen Mardin, Midyat Yayvantepe (Kartmin) köyünde doğdu. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü köyün okulu, okulu Yayvantepe’de okumuştur. Ardından 1999 yılında Midyat İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuş ve 2001 senesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam Hatip olarak göreve başlamıştır. 2003 yılında ise Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olmuş, eğitimine devam ederek 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra da Dicle üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 2012 yılında Şırnak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Dalında Yüksek Lisansını birincilikle tamamladı. Yüksek Lisans tezim Hocalarının da uygun görmesi üzerine “Kur’an-ı Kerimde Ölüm Gerçeği” adıyla Seyda Yayınları tarafından kitap olarak basıldı.

2014 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının görevde yükselme sınavını kazanarak Mersin il Müftülüğüne Eğitim Uzmanı olarak atandı. Ancak feragat ederek göreve başlamadı. 2018 yılında Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir dalında doktor oldu. Doktora tezi Ensar yayınlarında basıldı. Mih-der (Midyat İmam hatip Mezunları Derneği) kurucu üyesi, İHH yetim sorumlusu, Secde–der Kurucusu ve Başkanlığı gibi birçok sivil toplum örgütlerinde başkanlık gibi görevler üstlendi.

2019 yerel seçimlerinde Ak Partiden Midyat belediye başkan aday adayı oldu. Halk tarafından en çok desteklenen aday oldu. Midyat’ın en çok konuştuğu aday oldu. Günümüzde Ensar Vakfı Midyat şube başkanlığını yürütmektedir. Sosyal aktivitelerde aktif şekilde rol almaktadır. Çeşitli yerlerde konferans ve seminerler vermektedir. Ayrıca bir internet sitesinde köşe yazarlığı yapmakta olan Dr. Abdurrahim Kaplan bölgenin tek Akademisyen imamı olarak bilinmektedir. Şu anda Midyat Müftülüğünde İmam Hatip olarak görevini sürdürmektedir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Abdurrahim Kaplan
Gerçek adı: Abdurrahim Kaplan
Doğum Tarihi: 1981 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Meslek: Akademisyen İmam Hatip Köşe Yazarı
Mezuniyet: Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Şırnak Üniversitesi
Doğum yeri: Mardin Midyat
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

473.830 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

416.040 kez okundu

3.

Beren Saat

415.300 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

357.489 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.360 kez okundu

6.

Tarkan

252.150 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.909 kez okundu

8.

Emre Mor

211.237 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.476 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.728 kez okundu