Abdulkerim Buğra Şimşek

0

1989 yılında dünyaya gelen Abdulkerim Buğra Şimşek, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunudur. Mezun olduğu sene Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nda Türkiye 4. olmasına rağmen İmam Hatiplilere uygulanan farklı katsayı uygulaması nedeni ile Üniversite eğitimini İngiltere’de almak zorunda kalmıştır. University College London’da lisans eğitimi devam ederken kaydını dondurmuş, Türkiye’ye dönerek İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Hukuk Müşaviri olarak özel bir şirkette iş hayatını sürdüren Şimşek, AGD, Sadakataşı Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında öğrenci ve insani yardım faaliyetlerinde yer almıştır. ÖNDER İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Özel bir şirkette hukuk müşaviri olarak çalışan Şimşek, evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. Abdulkerim Buğra Şimşek aslen Amasya’lıdır. Babası eski Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Bekir Necati Şimşek, annesi ise Eczacılık yapmış Hilal Şimşek’tir.

2018 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Amasya Miletvekili Aday Adayı olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz