Abdi Üstünsalih

Abdi Serdar Üstünsalih en son VakıfBank Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Ardından bankanın Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hakkında merak edilenler, kısaca biyografi ve hayatı.

1963 yılında aslen Trabzon, Akçaabat’ta dünyaya gelen Abdi Serdar Üstünsalih Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü mezunudur. Ardından Gazi Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümlerinde yüksek lisans’ını tamamlamıştır. 1991 senesinde bankacılık kariyerine VakıfBank bünyesinde programcı olarak adım atmıştır.

Vakıfbank bünyesinde bankanın çeşitli şube ve birimlerinde müdür olarak görev yapan Üstünsalih, EBİS, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme Başkanlığı birimlerinde başkanlık görevlerinde bulunmuştur.

Günümüzde Güneş Sigorta AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, Vakıf Enerji AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, VakıfBank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı Denetçiliği görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca bir çok vakıf ve dernekte de görevlerde yer alan Abdi Serdar Üstünsalih evlidir ve iki evladı vardır.

En son Vakıfbank’ta Abdülkadir Aksu ve Şahap Kavcıoğlu ile birlikte YK üyeliğine getirilmiş, Vakıfbank Genel Müdürü olduğu açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz