Aamir Khan

1965 yılında Hindistan Maharashtra Eyaleti Başkent Mumbai’de dünyaya gelmiştir. Babası Tahir Hussain annesi ise Zeenat Hussain’dir. Ayrıca amcası Nasir Hussain’de Hint film sektörünün içerisinde yer almaktadır. Dört kardeş olan Aamir Khan’ın kardeşi Fisal Khan aktör, yeğeni Imran Khan ise Hint sinemasının tanınan isimlerindendir.

Yönetmen ve yapımcı olarak dünyanın en önemli isimleri arasında yer almaktadır. Özellikle sosyal hayat ile ilgili sorunları filmlerine yansıtması ve duyarlılığı ile tanınmaktadır. Hint asıllı Aamir Khan sinema’nın hayatın bir yansıması olduğunu ve her insanın dünyadaki olaylara duyarlı olması ve olayların içinde yer alması gerektiğini belirtmektedir.

1986 ve 2002 yılları arasında Reena Dutta ile bir evlilik gerçekleştirmiş ancak evliliği son bulmuştur. Bu evliliğin ardından 2005 yılında Yönetmen Kiran Rao ile evlenmiştir. Khan’ın Junaid, Ira ve Azad Rao isimlerinde üç çocuğu vardır.

En fazla merak edilen sorulardan birisi ise dini inancı ile ilgilidir. Dünyaca ünlü yönetmen bilindiği üzere İslam dinine mensup, Müslüman’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz