Yiğit Alıcı

0

Yiğit Alıcı hakkında aslen nereli? kaç yaşında? eğitim durumu gibi merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunu Yiğit Alıcı sunuculuk yapmaktadır. Babası Şehit Pilot annesi ise Ziraat Mühendisi’dir. Babasını bir uçak kazasında yitirmiştir. Van’da dağa çakılan bir uçağın yardımcı pilotu olduğunu belirtmiştir. O zaman daha 16 yaşında olan Yiğit Alıcı, mükemmel bir annesi olduğunu ve babasını yokluğunu hissettirmemek için kendi hayatını hiçe saydığını belirtmiştir.

16 yılı aşkın bir süredir Radyo Tv sunuculuğu yapmaktadır, ilk sunuculuk kariyerine Numberone Fm ile adım atmıştır. Bir çok kanal’da program sunuculuğunu üstlenen Yiğit Alıcı 1979 yılında Balıkesir Bandırma’da dünyaya gelmiştir.

Futbolla ilgilenmediğini ama Fenerbahçe takımını tuttuğunu belirtmiştir. Benimle Dans Eder Misin? Huysuzla Dans Edermisin? ve Evcilik Oyunu gibi programlarda yer almıştır.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Bizden Lezzetler isimli yemek programı sunmaktadır. Mutfak Sanatları Akademisi’nde Profesyonel Aşçılık Eğitimi almış ve mutfağın çıkış noktası olarak gösterilen İtalya Piemonte bölgesinde ICIF isimli okulda yaklaşık 5 ay boyunca; İleri İtalyan Mutfağı, Şarap ve Zeytinyağı üzerine eğitim alıp başarıyla tamamlamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz