Yeşim Mutlu

1

Yeşim Mutlu sosyal medya, köşe yazıları, sosyal sorumluluk projeleri ve daha bir çok alanda başarılı bir kariyere sahiptir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yeşim Mutlu Kimdir?

Yeşim Mutlu fotoğrafçı, ınfluencer, MAMİ CEO Milliyet, Haberler, Hotel Gazetesi köşe yazarlığı ve Yüksek Teknoloji ile başarılı bir kariyere sahiptir.

1971 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Yeşim Mutlu Çanakkale doğumludur.

Uzun seneler sağlık sektöründe proje, marka yönetimi, pazarlama ve iletişim alanında çalışmıştır. İş hayatını fotoğraf çekmek için bırakmıştır. 2014 senesinde kadar doğum, düğün gibi birçok özel anı çektiği fotoğraflar ile ölümsüzleştirmiştir.

Fotoğraf eğitimleri, sosyal medya eğitimleri, dijital içerik üretimi, sosyal sorumluluk projeleri, fotoröportaj ve fotoğraf projeleriyle sanat hayatına devam etmektedir.

Başarılı isim, http:/www.yesimmutlu.com/ adresli blogunda içerik üretmektedir.

Melis, Maya Su ve Mira isimlerinde üç kızı vardır.

Fotoğraf projeleri ile çalışmalarını sürdüren ünlü ismin, kişisel ve karma olmak üzere birçok sergi çalışması bulunmaktadır.

2011’de yayınlanmış olan, “Engelsizsiniz” (Destek Yayınevi) ve “30 yaşa mektuplar” (Doğan Kitap), “Nisan, Ayların En Güzeli” Hülya Uçansu/ Doğan Kitap) kitapların da kapak fotoğraflarının yanı sıra sanat ve iş dünyasına ait birçok ünlüyü fotoğraflamıştır. Uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yapmıştır.

milliyet.com.tr Pembe Nar Yaşam, Haberler.com’da dijital köşe yazarı olarak okuyucularla buluşmaktadır. 2020- 2022 yılında Milliyet ve Haberler olmak üzere “Yılın En iyi Dijital Köşe Yazarı” olarak 7 ayrı ödülü bulunmaktadır.

Başarılı isim, birçok internet sitesinde teknoloji, yaşam, sağlık, otomobil vb hakkında yazılar yazmakta, Yüksek Teknoloji ve Sosyopix dergilerinde köşe yazılarını kaleme almaktadır.

2005 senesinde, blog yazarak başladığı dijital ekosistemde fikir lideri olarak sayısız projeye imza atan Mutlu, “Sosyal Medya Stratejik Danışmanı” olarak markalarla işbirliği yapmakta.

Anne olmak, Sosyal Medya, Hayat ve Fotoğraf hakkında üniversitelerde, sektörel konferanslarda, iş yerlerinde, hastanelerde vb. bir çok yerde konuşmacı olarak yer almaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz