Songül Korkmaz

Songül Korkmaz hakkında merak edilen müzik kariyeri, albüm çalışmaları. Kaç yaşında? aslen nereli? müzik hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1985 yılında dünyaya gelen Songül Korkmaz aslen Malatya, Darende İlçesi nüfusuna bağlıdır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Malatya’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul’a yerleşmiş ve Radyo Televizyon bölümü üzerine eğitim hayatını sürdürmüştür.

Mezuniyetin ardından bir çok televizyon kanalında haber spikeri ve programcı olarak çalışmalar gerçekleştiren güzel sanatçı, yapmış olduğu başarılı programlarda, duruşu ve hanımefendiliği ile çeşitli kurum ve kuruluşlarda defalarca ödüle layık görülmüştür.

Songül Korkmaz kısaca kariyeri;

İlk şiir albümünü Yalnızlığın Adresi’ni, İzzet Altınmeşe, Ahmet Şafak, Berdan Mardini, Ömer Danış, Çoban Ali, Çılgın Sedat ve Sevgi Arslan gibi ünlü isimlerin düetleri ile müzik severlere sunmuştur. Albümde yer alan Kaçmadım ve Yalnızlığın Adresi isimli iki şiirine klip çekmiştir. Önümüzde süreçte ise piyasaya çıkması planlanan Ara ki Bulasın Beni adlı yeni albümünü müzik severler ile paylaşacaktır.

Bir süre ekranlara ara veren Songül Korkmaz çok yakında Ara ki Bulasın Beni isimli albümünü hayranlarına duyurmuştur. Özgün müzik albümünün yapımcılığını Mine Karaca, Müzik yönetmenliğini ve Aranjörlüğünü ise Volkan Sönmez üstlenmiştir. Kızı Ceylin’in de eşlik ettiği şarkıya ilerleyen günlerde Adıyaman ve Malatya’da klip çekmek için hazırlıklarını sürdürdüğü açıklanmıştır.

Ahmet Kaya ve Selda Bağcan gibi usta isimlerin müzikleri ile büyümüştür. Piyasada çok az özgün müzik seslendiren sanatçı olduğu için özgün müzik okumaya karar vermiştir. Radyo Televizyon okumuş, eşi de gazetecidir. Eşinin de büyük desteğini alarak ilk özgün müzik albümünü çıkarmıştır.

Örnek aldığı sanatçılar arasında Selda Bağcan ve Ahmet Kaya vardır. Songül Korkmaz’ın en büyük hayali sözlerini kendisinin yazıp, onları besteleyip milyonların sevgisini kazanmaktır.

Songül Korkmaz gazeteci Ferhat Canbey ile evlenmiş bu evliliğinden Ceylin isminde bir kızı vardır. Ancak evliliği son bulmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz